Okunma

Nissan Rogue 2018 yarı otonom olacak


18 Ekim 2017 Çarşamba 11:30
Nissan Rogue 2018 yarı otonom olacak

Nissan Rogue 2018 modelinde birçok güncellemeye yer verilmesinin yanı sıra, sürekli dur-kalk yapılan yollarda ProPilot Assist isimli teknoloji ile sürücülere yardımcı olacak bir teknoloji getiriliyor. Rogue, Nissan’ın yarı otonom sürüş teknolojisine sahip ilk aracı olacak.

Nissan Rogue ile yarı otonom teknolojiye geçilecek

ProPilot; sürücülere hızlanmada, frenlemede ve tek şerit üzerinde yön değişimi yapmada yardımcı oluyor. Nissan, bu teknolojiyi zamanla geliştirerek şerit değiştirme ve şehir içi kavşaklarında çalışabilme kabiliyeti sunmak istiyor.

Nissan Rogue 2018

Nissan Rogue, yeni model yılı ile birlikte Apple CarPlay, Android Auto ve ön merkez konsolda yer alan ekstra bir USB girişi gibi özelliklere sahip olacak. Orta sınıf SV modelleri, harekete duyarlı bagaj kapağını standart olarak sunarken; en üst model olan SL modeli ise akıllı seyir kontrol sistemi, şerit çıkışı uyarı sistemi ve yaya tespitinde otomatik acil fren sistemlerine sahip.

Japon üretici ayrıca Midnight Edition modellerini, dış kısımda siyah vurgulara daha fazla yer vererek yeniden tasarlamış. Modelin ön ve arka şeritlerindeki siyah vurguların yanı sıra; siyah ızgara, siyah amblemler ve siyah bir arka plaka dekoru mevcut.

2.5 litrelik dört silindirli motoru ile 170 beygir güç sunan Rogue, 25.655 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
yazarAhmet Tezcan

Hâlihazırda İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim gören ve 2014 yılından bu yana motosiklet ve motorsporları ile alakalı çeşitli web sitelerinde editörlük yapan Ahmet, kariyerine SDN'in otomobil alanındaki haber akışını sağlayarak devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nissan Rogue 2018 yarı otonom olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nissan Rogue 2018 yarı otonom olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nissan Rogue 2018 yarı otonom olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "