Okunma

Nissan’dan Geleceğin Yarış Otosu


04 Kasım 2010 Perşembe 14:30
Nissan’dan Geleceğin Yarış Otosu

Otomotiv sektörü geleceğin dışında kalmamak için hazırlıklarını şimdiden yapmaya başladı. Bu konudaki büyük yatırımların başını tasarım ve ekonomik teknolojiler çekiyor.(Ferrari Eğlence Parkı Kapılarını Açtı)

Otomobil firmaları, geleceğin araçlarını tasarım olarak fazlasıyla çekici olmasını isterken aynı zamanda bu otoların enerji tüketimlerinin de minimumda olmasını hedefliyor. 

 

 

Kendi Enerjisini Üretecek

Konsept olarak tasarlanan bu araçlar, firmaların üretilecekler listesine alınıp geçen yıllar içerisinde piyasaya sürülmek için hazırlanmaya devam ediyor.

Nissan bu konudaki yeni konsept ürünün fotoğraflarını kısa süre önce yayınladı. IV adlı araç, geleceğin yarış otomobili olarak tasarlamış.

Tamamen elektrikli olacak olan araçta, koltuklar ipek ve deri karışımı olacak. Karbon dış kaplamaya sahip olan bu araç yüzde 70‘e varan enerji tasarrufu sağlıyor.

IV için tasarlanan motor ise aracın ürettiği kinetik enerjiyi kullanıp yüzde 60‘a varacak ek yakıt üretecek.

Nissan IV

Nissan IV 2

 

Nissan IV 3

 

Nissan IV 4

 

:: Nissan’ın bu spor aracının piyasaya sürülmesini istiyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nissan’dan Geleceğin Yarış Otosu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nissan’dan Geleceğin Yarış Otosu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nissan’dan Geleceğin Yarış Otosu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "