Nissan'dan rüya gibi otomobiller!


Nissan’dan rüya gibi otomobiller!

CES 2017‘nin yıldızlarından biri de Microsoft ve NASA ile anlaşmalar yapan Nissan oldu. Şirket ilk sürücüsüz araç konseptlerini fuarda görücüye çıkarttı.

Sürücüsüz otomobiller CES 2017’de

Geleceğin araçlarından biri olan Nissan IDS ilk kez, 2015 Tokyo Auto Show‘da görünmüştü. O günden bu yana gelişen otomobil, bu kez de CES 2017‘nin konuğu oldu.

Tamamen elektrik ile çalışacak olan Nissan IDS, şirketin önümüzdeki yıllarda benimseyeceği teknolojilerin demosu niteliğinde.

Farklı tarzı ve güvenli otonom sürüş keyfi yaşatması yönüyle ilgimizi çeken Nissan IDS, görünüş olarak da gerçekten de çok şık duruyor.

Üstelik alandaki tek otonom araç Nissan IDS değildi. Firma, NASA ve Microsoft ile beraber geliştirmekte olduğu yeni otomobillerini fuar alanında tanıttı.

CES 2017’de Nissan sadece geleceğin araçlarını tanıtmadı. Nissan Murano şu sıralar yollarda olan ve geleceğin otomobilleri konseptine en çok uyan araçlardan biri.

Otomobilin en büyük özelliği Microsoft’un sesli asistanı Cortana ile uyum içerisinde olması. Araç için beraber çalışan iki şirket, Cortana’yı Nissan için resmen baştan tasarlamışlar.

Ne yazık ki Nissan Murano’nun akıllı araç modeli ülkemizde satılmıyor. Aynı şekilde Cortana da henüz Türkçe dil desteği sunmuyor.

:: Nissan’ın konsept otomobillerini nasıl buldunuz?

 • yazarEmin Çıtak

  Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Nissan’dan rüya gibi otomobiller!” üzerine 5 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Bize otomobil

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Yine benim GTr'ı sattıracak araba çıkmadı. lamborghini aventador, ferrari 458 italia ayarında yerli araba çıksın anında alırım.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Yedek parça fiyatlarıda belli olsa keşke. Şöööyle tersten açılan bir kapıdan binsek bizde artıkın.

  4. SDN Okuru dedi ki:

   İntihar kapı eksikti tam oldu..

  Yorum yazın