No Man’s Sky son kozunu oynamamış olabilir


06 Kasım 2016 Pazar 09:00
No Man’s Sky son kozunu oynamamış olabilir

No Man’s Sky’ı büyük bir heyecanla bekleyen ve çıktığı ansa satın alan milyonlarca insan ne yazık ki büyük bir hayal kırıklığı yaşadılar.

Oyun gerçekten de sonsuz sayıda güneş sisteminden oluşuyordu ve dev gezegenlerde keşifler yapmaya imkan veriyordu ama sadece birkaç günlük oynanıştan sonra herkes farkına vardı ki, oyun kendini sürekli tekrar eden bir döngüden fazlası değildi.

Hayal kırıklığının adı No Man’s Sky

Oyuncuları oynamaya teşvik eden sürükleyici bir öykünün bulunmaması, NPC’lerin zekadan yoksun çizgisel hareketleri, oyunda savaşacak düzgün bir düşman bulunmayışı gibi sebepler, oyunun henüz bitmemiş bir yapım olduğu görüntüsünü vermişti. 

Üstelik uzayda yaşanan dev bir savaş olduğu ve fraksiyonlar arası savaşta oyuncunun saf tutabileceği gibi vaatlerin yakından uzaktan gerçekle bağlantısı yoktu. Sonunda tüm oyuncular isyan etti.

Sony’nin video oyunları şefi  Shawn Layden da bugün yaptığı açıklamayla, No Man’s Sky’daki bu sorunları itiraf etmiş oldu.

Oyunun yapımcısı Hello Games’in, oyundaki sorunları gidermek ve onu vaadedilen oyuna dönüştürmek için çalışmaya devam ettiklerini duyuran Shawn Layden böylece unutulmaya yüz tutmuş No Man’s Sky’ı yeniden gündeme taşımış oldu.

No Man’s Sky’ın medyada bu kadar büyük yer almasının sorumlusu olarak da gösterilen Shawn Layden’in bu konuda kendini açıklama yapmaya mecbur hissettiği de düşünülebilir. 

Oyun ilk defa basına gösterildikten sonra yapımcının küçük ofisini ziyaret eden Shawn Layden oyunu sahiplenmiş ve Sony’nin PR gücünü kullanarak oyun hakkında sayısız haber ve röportaj yaptırmıştı.

Hatta bu destek öylesine büyüktü ki Shawn Layden’in Hello Games’e gizlice ortak olduğu ve oyunun satışından büyük kazanç sağlayacağı söylentileri de ortaya çıkmıştı.

Şimdi herkes, No Man’s Sky için gelecek büyük güncellemenin beklentisi içine girmiş durumda. Hello Games oyunu gerçekten de herkesin hayal ettiği olağanüstü güzel oyuna dönüştürebilecek mi yoksa sadece birkaç küçük eklentiyle insanları avutmaya mı çalışacaklar?

:: Sizce No Man’s Sky yeniden popüler, sevilen bir oyun olabilir mi?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “No Man’s Sky son kozunu oynamamış olabilir”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Adamlar diyor ki siz satın almaya devam edin 🙂 Biz sizi öpmeye devam edelim.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Sony ne mobilde iyisin nede oyun sektöründe. Sen konsol yapmaya devam et bence.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir şeyi düzeltmek sıfırdan yapmaktan daha zordur. Daha fazla insanları kandırmayın. O nedenle no Man sky benim için tarih oldu

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Sony de mi bu saydıkların 🙂 gel de gülme

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Popülerite kurbanı ergenlerin akınına uğrayan bir oyundu

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  sen de bunu yedin öyle mi?

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Tipik Sony ; efsane ismiyle büyük heyecan yaratır,çıkar çıkmaz heyecanla alırsın,driveclub çalışmaz,telefonsa arıza verir serviste sürünürsün,ps3 sarı ışık arızası verir 3 sene sonunda çöptür,bravia hüsrandır usb si çalışmaz,psvita dan desteği keser mal gibi kalırsın,fotoğraf ***** yeri gıcırdar,ps4 pro ile kimbilir kimleri yakacaklar,27 yıldır bozulmayan trinitron a bakarsın,birde elindeki iphone'a,üzülürsün sadece…

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Sony değil mi dandik bir oyun yapar. Şu işleri Microsoft a bırak yapamıyorsun sony. Hem Microsoft un elinde Minecraft var baştan kaybetti zaten.

" No Man’s Sky son kozunu oynamamış olabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere No Man’s Sky son kozunu oynamamış olabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda No Man’s Sky son kozunu oynamamış olabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!