Okunma

Sesli Mesaj Dönemi Bitiyor


03 Mart 2016 Perşembe 21:00
Sesli Mesaj Dönemi Bitiyor

Arama yapılan kişilere ulaşılamadığı takdirde kullanılan sesli mesaj uygulamasını, bütünüyle yürürlükten kaldıracak bir uygulama ile karşı karşıyayız gibi gözüküyor.

Çoğu zaman acil durumlarda kullanılan; fakat kullanıcı tarafından geri bildirim alınmamasından kaynaklı kullanıcıların beklentilerine karşılık vermeyen uygulama tarihe karışıyor.

Kullanıcılar karşıdaki bireyi “sesli mesaj” uyarısı çıkana dek aramaya devam ediyorlardı. No More Voicemail uygulaması ile ise, kullanıcılar sınırsız sayıda karşı tarafı çaldırabiliyor.

Yani bir başka deyişle, kullanıcılar sesli mesaj uyarısında bulunacak telesekreter ile muhatap olmak zorunda kalmıyor. Çaldırılan telefon kapatılana kadar çalmaya devam ediyor.

Benzer bir hizmeti veren Google Voice’dan farklı olarak, yapılan çağrı üçüncü bir kişiye yönlendirilmek yerine, deyimi yerindeyse çağrı, sonsuz sayıda çağrıya yönlendiriliyor.

16-03/03/erz53asz3qgtx7dqj2qj.jpg

BGR haberine göre uygulamayı olumlu yönde olduğu kadar, olumsuz yönde eleştiren eleştirilerde mevcut durumda.

Bunlardan ilki; kullanıcılar süresiz çalacak telefon sonucunda söz konusu çağrının yanlış arama olduğu fikrine kapılabilecekler. Ardından tekrar aynı kullanıcıdan bir geri arama beklemek zorunda kalacaklar.

İkinci olarak, No More Voicemail uygulaması kullanıcılar arasında bir ayrım yapmıyor. Yani, siz en yakınınızdaki insan ile yıllardır iletişime geçmediğiniz bir arkadaşınız tarafından sonsuz sayıda çağrı alabileceksiniz.

Uygulama karşınızdaki insanı süresiz bekletme anlamına geldiği için bu algının oluşmasını pek tercih edeceğinizi sanmıyoruz.

:: Telesekreterle karşılaşmadan sonsuz sayıda çağrıyı meydana getiren No More Voicemail uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Sesli Mesaj Dönemi Bitiyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Evet kötü amaçlı kullanılabilir

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Böyle is mi olur ? İyi birşey değil ki bu uygulama kotu niyetli arkadaşlar sayesinde eziyet olur resmen hele ki Türkiye de.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Emmi sinir bozar bu. Troll amaçlı kullanılır.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  hadi bakalım gelişsin iyice….

" Sesli Mesaj Dönemi Bitiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sesli Mesaj Dönemi Bitiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sesli Mesaj Dönemi Bitiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "