Okunma

Noah 3 Nisan 2014’de Vizyonda


09 Mart 2014 Pazar 08:00
Noah 3 Nisan 2014’de Vizyonda

Nuh‘un Gemisini bilmeyen yoktur. Doğal afetler Dünya’yı tehdit ettiğinde Hz. Nuh, Tanrı’dan aldığı emir ile kutsal bir gemi yapar ve içine tüm hayvanlardan birer çift alarak felaketten kurtulurlar. Bu efsane daha önce de beyazperdeye uyarlandı ancak hiç biri “Noah” kadar gerçekçi olamadı.

3 Nisan 2014‘de vizyona girecek olan filmde, Hz. Nuh rolünde Russell Crowe oynamakta. Crowe’a Jennifer Connelly, Emma Watson ve Anthony Hopkins gibi değerli isimler eşlik ediyor. Nuh, kutsal emri alır almaz gemiyi inşa etmeye başlar. Geminin tüm ayrıntıları ona detaylı bir şekilde verilmiştir. Nuh‘a eşi Naamah ile oğulları Ham, Shem ve arkadaşı Ila yardımcı olurlar. Felaketler Dünya’yı hızla etkisi altına almaktadır. Nuh ve ailesi gemi üzerinde çalışırken, insanlar da onların bu tavrına karşı tehditlerde bulunmaktadır. Nuh ne yapar eder gemiyi tüm aksiliklere karşın bitirir.

IMAX 3D teknolojisi ile vizyona girecek olan filmin yönetmeni ise Black Swan‘dan tanıdığımız Darren Aronofsky. Unutmadan; Hollywood Reporter sitesinde yer alan bir habere göre; bu film Katar, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde yasaklandı. Mısır, Ürdün ve Kuveyt’in de benzer bir karar alması bekleniyor.  “The Water Diviner” filminin çekimleri için İstanbul’da olan Russel Crowe ise yasağı öğrendiğinde şoke oldu.

:: Noah’ı izlemeyi düşünüyor musunuz?
yazarMert Aliefendioğlu

Çok sayıda radyo kanalında 10 yılı aşkın süredir editörlük ve DJ'lik yapan yazar; fotoğraf, bilim, sinema ve teknolojiye yoğun şekilde ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Noah 3 Nisan 2014’de Vizyonda”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ***** oğlu bile allaha iman etmemiş ki burada nasıl gösteriliyor ve ayrıca o tufan da olmuştur nuh Suresinın mealini iyi okuyalım ve anlayalım yabancı lar yapmış olabilir ancak yanlış yapması ne ifade eder bilgi kirliliğinin dışında

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ancak ***** oğlu bile iman etmemiş p turfanda

 3. SDN Okuru dedi ki:

  blackdown
  ilimden uzaklaştık sadece fitne fesat kaldı bize belki bu yüzdendir

 4. SDN Okuru dedi ki:

  adamlar yapmış, gavur müslüman diye ayırt etmek yanlış

 5. SDN Okuru dedi ki:

  H.z Nuh bizlerinde peygamberi bizler tüm Peygamberlere inanıyor ve iman ediyoruz. Aşağıdaki ayetlere bakarsanız bizim de mukaddes kitabımız da Hz. Nuh ismi geçiyor.

  Örnek;
  Kuranda nuh (as) ve kavmi ile alakali tahmini 129 ayet geçiyor
  4:163 – Muhakkak biz, Nuh’a ve ondan sonra gelen peygamberlere vahyettiğimiz gibi, sana da vahyettik. İbrahim’e, İsmail’e, İshak’a, Yakub’a, torunlarına, İsa’ya, Eyyûb’a, Yunus’a, Harun’a ve Süleyman’a da vahyettik. Davud’a da Zebur’u verdik.

  6:84 – Biz ona İshak’ı ve Yakub’u da hediye ettik: Hepsine de doğru yolu gösterdik. Nitekim daha önce Nuh’a ve onun soyundan Davud’a, Süleyman’a, Eyyub’a, Yusuf’a, Musa’ya ve Harun’a da yol göstermiştik. Biz güzel davrananlara böyle karşılık veririz.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Müslümanlarada sıra gelir inşaallah 🙂 ;).

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ***** onlarında kitabında geçiyor ama yanlış bildikleri şeyler var…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  elin gevuru dediğin adamların yaptığı filimler baş yapıt . Ön yargılı olmayıp emeğe saygıda kusur etmiyeceksin ha yediremiyorsan izleme kardeşim.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  nuh yalan

 10. SDN Okuru dedi ki:

  müslimanlar ne filmi çekmiş çağrı filmi de güzel hristiyanlar çekmiş

 11. SDN Okuru dedi ki:

  @blackdown, bizim müslümanlar anca iç savaş çıkarsınlar, birbirlerini vursunlar, birbirlerinin ardından oyunlar çevirsinler, birbirlerine ihanet etsinler.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Efsane demenizin nedeni ne
  İnancsizmisiniz.?

 13. SDN Okuru dedi ki:

  onların da peygamberi ve onların yapması onları daha çok insanlığa yönelmesini sağlar.

 14. Ahbârî dedi ki:

  Hz. Nuh onların da peygamberi, onlarında kitaplarında geçiyor

 15. blackdown dedi ki:

  Şu filmi müslümanların değilde elin gavhurunun yapması insana koyuyor be

" Noah 3 Nisan 2014’de Vizyonda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Noah 3 Nisan 2014’de Vizyonda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Noah 3 Nisan 2014’de Vizyonda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "