Okunma

Nokia 1.000 Kişiyi İşten Çıkaracak


23 Mart 2012 Cuma 10:00
Nokia 1.000 Kişiyi İşten Çıkaracak

Nokia‘nın Finlandiya fabrikalarında çalışan işçileri büyük bir korku sarmış durumda. Bunun sebebi Nokia’nın üretimde artış politikasını benimseyerek 1.000 kişinin işine son verecek olması.

İşten çıkarılma alınmasıyla birlikte fabrikada panik havası hakim oldu denebilir. Tabii Nokia‘nın henüz kimseyi işten çıkarmadığı ve 2012 yılı içerisinde toplamda 1.000 kişinin işsiz kalacağı da gelen haberler arasında.

Görünüşe göre Nokia, çoğu işten çıkarmayı haziran ayının sonunda yapmayı planlıyor. Çalışanları arasında altı aylık bir performans raporu hazırlayacak olan Nokia, altı aylık sürecin sonunda etkisiz gördüğü elemanlarının işine son verecek.

Finlandiya’da yer alan fabrikada işini korumayı başaran işçiler ise, Avrupalı insanlar için akıllı telefon üretme konusunda odaklanmaya devam edecek.

:: Nokia’nın işten çıkarmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Nokia 1.000 Kişiyi İşten Çıkaracak”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia nın iflas ettiği filan yok. Kendinizi avutmayın veya kandırmayın. Haberi okuyon. Performansı düşün olanları çıkarıp yerine yenilerini alacaklar diyor. İyi anlamak lazım

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia’nın da sonu geliyor az kaldı

 3. LaWa dedi ki:

  Bir zamanlar piyasada neredeyse tek başınalardı.
  Samsung nerden nereye geldi.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia nın ömrü bitiyor

 5. rtsbora dedi ki:

  yakın gelecekte iflas haberlerini de okuruz bu gidişle.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  @karizmaxi MS nokianın kurtuluşu.

 7. karizmaxi dedi ki:

  Görünen o ki MS’in sebep olduğu çöküşü işçiler ödüyor

 8. mustang dedi ki:

  İyi halt etmiş.
  Yanlış kararların ceremesini yine çalışan çekiyor.

 9. ua23ua dedi ki:

  nokıa artık off larda

" Nokia 1.000 Kişiyi İşten Çıkaracak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia 1.000 Kişiyi İşten Çıkaracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia 1.000 Kişiyi İşten Çıkaracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "