Okunma

Nokia 5800XM Güncellendi!


27 Temmuz 2009 Pazartesi 20:11
Nokia 5800XM Güncellendi!

Nokia’nın ilk dokunmatik ekranlı ve Symbian’lı mobil cihazı 5800XM, geçen kısa sürede, firmware güncellemeleriyle birçok eksiğini kapattı. Son firmware güncellemesi ile v30 sürümüne yükseltilen 5800XM, daha çok performans optimizasyonuna dair gelişmeler içeriyor.

FOTA yahut Nokia Software Updater ile gerçekleştirilebilen güncelleme, FOTA ile yükseltmede ortalama 4MB‘a yakın bir dosya transferi gerçekleştiriyor. Her ne kadar bu firmware, UDP (kullanıcı verilerini koruma) yeteneğine sahip de olsa, ilk deneyimler biraz olumsuz. Zira bir çok kullanıcı veri kaybı şikayetinde bulunmuş. Bu yüzden bir yere yedeğinizi almayı ihmal etmeyin.

Bilinen bir çok hatanın giderildiği ve ana ekrana mail sekmesinin eklendiği bu yeni firmware, daha fazla hız ve daha etlin bir dokunmatik ekran deneyimi vaat ediyor. V31 ile 5800XM için bir mega güncelleme geleceği hususu da bu güncelleme ile sıcaklığını böylelikle korumaya devam etmiş oluyor.

:: Bir sonraki güncellemede 5800XM adına beklentileriniz neler?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

2 yorum - “Nokia 5800XM Güncellendi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    internette coğu siteler adobe flash player 9 istiyor bu sorunu halletmenizi rica ediyorum saygılarımla

  2. SDN Okuru dedi ki:

    yeni güncellemede flash player 9 sorununu halletmenizi umuyorum saygılarımla

Geri bildirim