Okunma

Nokia 6’nın akıbeti ne olacak?


15 Şubat 2017 Çarşamba 02:00
Nokia 6’nın akıbeti ne olacak?

Nokia’nın Tayvan’da aldığı onay sertifikası, Nokia 6 modelinin Dünya çapında satışa sunulacağı iddialarını da beraberinde getirdi. Cihazın artık yalnızca Çin’e özel olmayacağı da bir bakıma kesinleşmiş oldu.

Nokia 6’nın yeni ismi ne olacak?

Öncelikle şunu belirtelim, Nokia 6 eğer Çin dışında bir ülkede satışa sunulursa ismi muhtemelen farklı olacak. Bunun temel sebeplerinden biri de piyasaya eski bir cihaz sürüyormuş gibi görünmemek olsa gerek.

Fakat cihazın ismi dışında teknik özellikleri açısından herhangi bir değişiklik beklenmiyor. Zira Nokia 6‘nın 5.5 inç’lik 1080p ekranı, 16MP’lik kamerası ve Snapdragon 430 işlemcisi orta segmente hitap eden bir cihaz olmasını sağlamış ve genel anlamda oldukça beğenilmişti.

Cihaz bugüne kadar yalnızca Çin üzerinde satılıyordu ve Çin’de piyasaya sürüldüğü anda stoklarını tüketmeyi başarmıştı. Bununla da kalmamış ve yenilenen her stok bir kez daha tükenmişti. Kısacası Nokia 6 için Çin’de peynir ekmek gibi satılıyor denilebilir.

Nokia’nın aynı başarıyı Dünya’nın diğer bölgelerinde gösterip gösteremeyeceği ise merak konusu. Şimdilik Mobile World Congress 2017‘yi bekleyelim ve Nokia’nın yeni cihazlarıyla birlikte Nokia 6‘yı da yeniden tanıtmasına tanıklık edelim.

:: Nokia 6’yı nasıl buluyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Nokia 6’nın akıbeti ne olacak?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia her ne kadar yavaş yavaş toparlanmaya çalışsada artık bir ***** pazarında bu kadar telefon üreten marka varken sadece ismiyle eskiden kalma şöhretiyle dünya pazarına açılamayacağını düşünüyorum.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  çinde peynir ekmek fiyatına satılmıyor dostum $ > ¥

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Çöp olacak

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Mezar olacak!

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Çin de peynir ekmek fiyatına satılınca peynir ekmek gibi satılması ***** de Çin nüfusunu göz önüne alırsak stokların tükenmesi de ***** arkasındaki kamera şekli güzel değil onun dışında tasarım ve donanım olarak güzel ve yeterli bir telefon.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  nokia cok gec kaldın ya hala marka ismi olarak nokia markasına insanların bi samimiyeti var ama microsoft markayı gerçekten kaldıramadı ve yedi bitirdi ve simdi sattı nokia teknoloji olarak baya gerdide kaldı ama yakında toparlıcagını düsünüyorum ben

" Nokia 6’nın akıbeti ne olacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia 6’nın akıbeti ne olacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia 6’nın akıbeti ne olacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "