Okunma

Nokia 7 ve Nokia 8 modellerinden ilk detaylar!


15 Mart 2017 Çarşamba 02:30
Nokia 7 ve Nokia 8 modellerinden ilk detaylar!

HMD Global şirketi sayesinde akıllı telefon pazarına Android cihazlar ile geri dönüş yapan Nokia, Mobil Dünya Kongresi‘nde üç farklı akıllı telefon modelinin duyurusunu gerçekleştirdi.

Kullanıcıların yoğun ilgisi ile yeniden yükselmeye başlayan Nokia, telefon sektörünün zirvesinde yer aldığı dönemlerde olduğu gibi kısa aralıklar ile yeni modellerini duyurmaya devam edecek gibi duruyor.

Zira, başta yenilenen 3310 olmak üzere Nokia’nın yeni akıllı telefonları, henüz dünyanın birçok noktasında satın alınamazken, yeni Nokia 7 ve Nokia 8 modelleri hakkında ilk detaylar ortaya çıktı.

Nokia 7 ve Nokia 8 kullanıcılara neler sunacak?

Firmaya yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Nokia 7 ve Nokia 8 modelleri, Qualcomm’un henüz resmi olarak duyurusunu gerçekleştirmediği Snapdragon 660 işlemcisinden güç alacak.

17-03/15/nokia-7-nokia-8.jpg

Samsung’un 14nm LPP teknolojisi ile üretilen Snapdragon 660’ın, dört adet 2.2 GHz ve dört adet 1.9 GHz hızında çalışan özelleştirilmiş Kyro çekirdeklerinin yanı sıra, Adreno 512 GPU’ya ev sahipliği yaptığı söyleniyor.

Cihazların ekran boyutları hakkında bir bilgi bulunmazken, Nokia 8 modelinde QHD çözünürlükte, Nokia 7 modelinde ise Full HD çözünürlükte bir ekranın yer alması bekleniyor.

Nokia 7 ve Nokia 8 modellerinin Mayıs ayında düzenlenecek olan bir etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

:: Nokia’nın yeni akıllı telefonlarını beğeniyor musunuz?


yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam ediyor. Uçaklara olan hayranlığı ve merakı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

5 yorum - “Nokia 7 ve Nokia 8 modellerinden ilk detaylar!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  adreno 512 miiiiiiiiiiiiiiiiiii

 2. SDN Okuru dedi ki:

  32mp ön kamera 52 mp arka kamera olacak diyor bir çin sitesinde çincem çok iyidir ordan okudum

 3. SDN Okuru dedi ki:

  hani sd835 ile 550 $ dan satılacaktı? nokia battığın yerden çıkmasaydın keşke. aynı zihniyet devam ediyor…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  gelsinde bakalım

Yorum yazın

Geri bildirim