Nokia 8 için müthiş Android gelişmesi!


04.08.2017 12:00:00
Nokia 8 için müthiş Android gelişmesi!

Ağustos ayı akıllı telefonlar için oldukça ilginç geçecek gibi görünüyor. Google Android O’nun çıkışını müjdelerken, HDM Nokia 8, Samsung ise Galaxy Note 8 ile bu aya damga vuracak. 

Nokia 8 en yeni Android sürümünü kullanacak

Nokia markasının haklarını elinde bulunduran HDM Global, 16 Ağustos’ta özel bir etkinlik ile ilk amiral gemisi sınıfı, Android işletim sistemli Nokia’yı tanıtacak. Teknoloji tutkunları Nokia için nefeslerini tutmuşken, cihaz hakkında ortaya çıkan son bilgiler ise güzel gelişmelerin üzerine, pastanın üzerindeki çilek gibi oturuyor.

17-08/04/nokia-8-geekbench-1.jpg

Teknoloji dünyası hem Nokia 8, hem de Note 8’in Nougat 7.0 ile gelmesini bekliyordu ama HDM tarafında bizi müthiş bir sürpriz bekliyor.

Ortaya çıkan bilgilere göre, Nokia 8, ilk Android O işletim sistemli akıllı telefon olacak. Geekbench üzerinde sızan bilgilere bakılırsa, Nokia’nın yeni amiral gemisi Android 8.0.0 kullanacak. 

3 Ağustos tarihinde yapılan bu test ile birlikte HDM artık son hazırlıklarını yapıyor gibi görünüyor. Bakalım 16 Ağustos’ta Nokia 8 büyük beklentiyi karşılayabilecek mi?

:: Nokia 8’in beklentileri karşılayacağına inanıyor musunuz?


 • yazarEmin Çıtak

  Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Nokia 8 için müthiş Android gelişmesi!” üzerine 17 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Ekranı 5.9 olsa alınırdı.

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Yav he sony alır he

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Şimdi samsung lg Hw düşünsün 😀

   Nokia Gümbür Gümbür Geliyor 😀

  4. SDN Okuru dedi ki:

   HDM Global değil,HMD Global. 🙂

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Ay Nokia ülkemize gelene kadar o Android bizim GM'lara gelecek Nokia artık sadece bir telefon markası piyasaya dönüyorsun yani bir bak rakiplerin neler neler çıkarıyorlar Nokia alacağına gider Sony alır mutlu mesut yaşar insan

  6. SDN Okuru dedi ki:

   OOOOOOOO yani nokia 8 android O ile gelecekmis,daha nokia 3,5,6 piyasada ***** Nokia'dan iyi haberler almakta yetiyor bize.

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Ne o, bi zamanlar nokia ya sabah akşam sallıyordunuz ne çabuk unutuldu!

  8. SDN Okuru dedi ki:

   nokia 8 5.3 inç gelecekmiş..küççççüüük.. 5.8 gelse alırdık.

  9. SDN Okuru dedi ki:

   6.0.1 gelmesinde

  10. SDN Okuru dedi ki:

   note 8 e yok mu 8 ????

  11. SDN Okuru dedi ki:

   Nokia bir iki yıl içinde çok farklı yerlere gelecek gibi duruyor. Tasarım çok güzel. Kameranın da çok iyi olması muhtemel zaten. Ekran kasa oranı %75 lere çıksın yeterli bence. Daha fazlası sağlamlığı ve buna dayalı olarak pratikliği azaltır. Samsung ve iPhone saçmalığından çıkmak lazım artık.

  Yorum yazın