Okunma

Nokia Bir Kez Daha Başrolde


11 Nisan 2009 Cumartesi 20:27
Nokia Bir Kez Daha Başrolde

Finli cep telefonu devi Nokia’nın ürünleri kamera karşısında o kadar rahatlar ki! Kaç sinema filminde Nokia’yı başroldeki cep telefonu olarak gördüğünüzü hatırlıyor musunuz? Hatta bu cümleyi yüksek bütçeli filmler olarak güncelleyelim. Transformers’da küpten bir parça ile cehennemden gelen energizer tavşanına dönüşen Nokia’yı, ya da Batman: Kara Şovalye’de Nokia XpressMusic 5800’ı hatırlarsınız.


Sıra dışı bir konsept telefon: Nokia Aeon.

Nokia’nın konsept ürünlerinde olan Aeon görsel olarak tıpatıp haliyle bu kez Echelon Conspiracy filminde karşımıza çıktı. İki dokunmatik ekrana sahip olan cihazın küçük ekranında tuş takımı ve bağlamsal menü düğmeleri yer alıyor. Filmde Nokia’nın adı geçmiyor ve cihaz GZT 650 olarak tanıtılıyor, tıpkı Batman’de olduğu gibi. Üretimi yapılmayacak konsept telefonlardan bii olacağını düşünmeye başladığımız bir anda yüksek bütçeli bir filmde karşımıza çıkması, Aeon için geri sayımın başladığı göstergesi olabilir. Nihai durum için resmi açıklamaya kadar sabretmemiz gerekecek.

:: Sizce bu bir rastlantı mı yoksa planlı bir ön reklam çalışması mı?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nokia Bir Kez Daha Başrolde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia Bir Kez Daha Başrolde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia Bir Kez Daha Başrolde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "