Okunma

Nokia’dan Mobil Yenilikler


23 Mayıs 2008 Çarşamba 21:00
Nokia’dan Mobil Yenilikler
Nokia, yeni internet tabanlı yazılım geliştirme arabirimi olan Web Run-Time ile birlikte, S60 serisi akıllı cep telefonları için yeni yazılım geliştirme imkânlarını geliştiricilere sunuyor. Web Run-Time ve akıllık widget uygulamaları sayesinde, web geliştirme deneyimine sahip kişiler kısa süre içinde (tabii ki kısa süre tanımı, göreceli bir kavram), ileri seviye işlevlere sahip internet tabanlı uygulamalar geliştirebiliyorlar.

Konum Bilgisi Önemlidir

Özellikle Nokia’nın son dönemlerde yerleşik GPS alıcılarına yer verdiği telefonlarının sayıca artması, yeni uygulamalarda konum bilgisinin, internetle birlikte gelişmiş uygulamalar ortaya çıkartmasını sağlıyor. Geliştiriciler, Web Run-Time ile telefonların GPS özelliklerini de kullanarak, kullanıcıların konumlarına başlı biçimde çalışan uygulamalar da geliştirebilecekler.

Bilgi için: Nokia
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim