Okunma

Nokia Duvar Kağıdı Uygulaması


20 Nisan 2009 Pazartesi 09:45
Nokia Duvar Kağıdı Uygulaması

Uygulama hafıza kartınızdaki ya da cihaz hafızanızdaki fotoğraflarınızı bularak bunları çoklu ya da tek tek seçmenizi ve seçim işleminin ardından kendi algoritması ile bir harmanlama işlemi gerçekleştirerek resimleri birbiri üstüne bindirerek yeni bir arka plan sunuyor. Çıkan sonuç karışık gibi görünse de, ortaya farklı güzellikler çıkabiliyor.


Karmaşık ama üzerinde çalışmaya değer

Uygulama İngilizce ve Almanca olmak üzere 2 farklı il seçeneğine sahip. İlk açılış ekranında da istediğiniz dili seçmeniz için bir menü açılıyor önünüze. Dil seçiminin ardından resimlerin üst üste bindirilmesi esnasında bazı kriterler belirleyebiliyorsunuz. Kaç katman olacağı, hangi resimlerin ekleneceği ya da ‘express create’ adı verilen programın önceden belirlenmiş değerlere göre bir etkileme oluşturması sağlanıyor.


Menü kullanımı oldukça kolay

Henüz yeni ve geliştirme aşamasında bir uygulama olmasına karşın zekice düşünülmüş özellikleri de mevcut. Otomatik güncelleme özelliği ile her açılıştı yeni bir arka plan oluşturma, günden güne değişen arka planlar, zamanlanmış arka planlar oluşturabiliyorsunuz. Nokia N82 ile test ettiğimiz uygulama gayet başarılı bir görüntü çizdi testimiz esnasında. Uygulamanın tüm Symbian os9 sürümleri ile uyumlu olduğu belirtiliyor.

:: Uygulama hakkındaki fikirlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nokia Duvar Kağıdı Uygulaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia Duvar Kağıdı Uygulaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia Duvar Kağıdı Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "