Okunma

Nokia, Kredi Kartlı 6216 Projesini İptal Etti


21 Şubat 2010 Pazar 19:09
Nokia, Kredi Kartlı 6216 Projesini İptal Etti

Nokia, 6216 modelinin üretiminden vazgeçtiğini açıkladı. 6216’ın en önemli özelliği, NFC barındıran sim kart ile donatılmış olmasıydı. NFC yeteneği sayesinde, sim kartta kredi kartı bilgileri saklanabiliyor ve telefon, pek çok kredi kartının yerini alabiliyordu. Telefonun kredi kartı okuyucuya yaklaştırılıp, şifrenin girilmesi işlemler için yeterliydi.

 

Ne var ki Nokia, planlarından “6216’nın, tüketici ihtiyaçlarını karşılayamayacağı” gerekçesiyle vazgeçti. 2 MP kamera, 3G desteği ve 8 GB saklama alanı sunan 6216, böylece daha doğmadan tarih oldu.

::Sizce Nokia, projeden neden vazgeçti?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nokia, Kredi Kartlı 6216 Projesini İptal Etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia, Kredi Kartlı 6216 Projesini İptal Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia, Kredi Kartlı 6216 Projesini İptal Etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "