Okunma

Nokia Lumia Avustralya’ya Çıkarma Yapıyor


30 Ocak 2012 Pazartesi 06:30
Nokia Lumia Avustralya’ya Çıkarma Yapıyor

Nokia’yı akıllı telefon pazarında birden popüler hale getiren Windows Phone 7′li telefonlar Lumia ailesi, hem iyi yorumlara  hem de iyi satış rakamlarına sahip olsa da satıldığı ülkelerin azlığı bakımından şu an için büyük oynayamıyor. Analistlerin de 2012 yılında milyonlarca satmasını beklediği Lumia ailesi pazarına bir ülke, hatta kıta ekliyor.

Avustralya kaynakları, ülkede merakla beklenen Nokia Lumia’ların Avustralya sınırları içerisinde Mart ayında resmi olarak satışa çıkacağını belirtti. İlk aşamada Nokia Lumia 710 ve Lumia 800‘ün satılacağı açıklandı. Nokia Avustralya’nın Müdürü Chris Carr da Lumia 800’ün birkaç farklı operatör ile kontratlı satılacağını söyledi.

Ülkemizde de merakla beklenen Nokia Lumia’lar için henüz resmi bir tarih yok. Fakat Microsoft’un ilk büyük güncellemede birçok yeni dil desteği vereceği biliniyor. Bu diller arasında Türkçe de var ve Türkçe dile kavuşan Lumia’lar ülkemizde satılmaya hak kazanacak. Nokia Türkiye de satışa başlamak için bu güncellemeyi bekliyor. Nokia Lumia 800’ün yaza kadar ülkemizde satışa çıkması bekleniyor.

:: Nokia Lumia telefonları ülkemize de bekliyor musunuz?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Nokia Lumia Avustralya’ya Çıkarma Yapıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  adamlar windows phone 8 i çıkaracaklar bunlar hala w 7 li nokia satma peşindeler onuda beceremdiler ya allah akıl fikir versin.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bizim ülkemizde de Türk malı bir cihaz geliştirilsin önce Türkiye’de satılsın. Bizim insanımız diğer birçok milletten çok daha zeki. yeter ki önümüzdeki takozlar bir an önce kalksın.

 3. -Beneficence- dedi ki:

  Niye hep Türkiye teknoloji alanında hep en son sıralarda neden diğer ülkeler gibi piyasaya sürüldüğü an Türkiye’yede ulaşmıyor bu cihazlar..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bu kadar beceriksizlik olmaz ama…bu türkiyeye gelene kadar SAMSUNG GALAKSİY SIII çıkar aşağı yukarı fiyat aynı olur nokia satılamaz sonra derki biz nerde hata yaptık sizin microsofta katılmaniz bile hata gül gibi android varken :-P:-P:-P

 5. Nemre dedi ki:

  Milyar Dolarlık Kamçıyı Yiyen Nokia Bu Hızla Kutuplarda Bile Satışa Başlar

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Steve Jobs Nokia da olsaydı acaba ne olurdu ? Nokia almayanı döverlerdi

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Kim ne derse desin. NOKIA bir markadır. Markdanın ne demek olduğunu bilenler ne demek istediğimi anlarlar. Lumia cihazlar alınası cihazlar.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  dünyadaki bütün ülkelerden daha fazla cep telefonu alıyoruz türk insanı olarak cep telefonuna karşı bir sempatimiz var aman yeni model çıkmış değiştirme hastalığı bunu bu adamlar görmüyorlarmı ben onların yerinde olsam yeni modeli ilk olarak türkiyede satışa sunarım hatırı sayılır bir satış rakamı elde ederler..

 9. SDN Okuru dedi ki:

  40 yılda bir adam gibi telefon yaptılar, onu da satmayı beceremiyorlar n900 gibi olacak bu telefonun sonu. Dil paketi yüzünden şeklinde bahane mi olur. Dil paketi çıksa da 800 ile 700 gelecekmiş, 900 niye gelmiyor? Ah nokia yapamiyosun, yapsan satamiyosun …

" Nokia Lumia Avustralya’ya Çıkarma Yapıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia Lumia Avustralya’ya Çıkarma Yapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia Lumia Avustralya’ya Çıkarma Yapıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "