Okunma

Nokia N-Gage Platformunun Fişini Çekiyor


30 Ekim 2009 Cuma 21:37
Nokia N-Gage Platformunun Fişini Çekiyor

Bir döneme damgasını vuran N-Gage, her ne kadar eski popülaritesine sahip olmasa da özellikle Symbian kullanıcıları arasında hala güçlü bir yere sahip. Bir süredir bu platformdan elini ayağını çeken Nokia, yaptığı bir duyuru ile artık bu servisi tümüyle sonlandıracağını açıkladı.

Buna göre N-Gage’in yaşamına kademeli olarak son verilecek. An itibariyle efsanevi oyun platformu üzerinden tüm desteğini çektiğini açıklayan mobil devi, N-Gage adına yeni oyunların yayınlanmayacağını ve N-Gage.com üzerinden satış yapılmayacağını belirtiyor. Platformun sayfalarınınsa Eylül 2010 yılına kadar hayatta kalacağı, N-Gage Arena ve iletişim ortamlarının da 2010 yılı sonunda tümüyle sonlandırılacağı ifade ediliyor.

Bu sonlandırılmaya karşılık Finlandiya’lı üreticinin gösterdiği yeni adresse Ovi platformu. Tüm servislerinin artık Ovi şemsiyesi altında yer almasını istediğini ifade eden Nokia, store.ovi.com/games sayfasnı, yeni oyunların paylaşılacağı ilk adres olarak ifade ediyor. Fanatiklik derecesinde binlerce takipçisi bulunan N-Gage için Nokia’nın nasıl bir tepki göreceğini zaman gösterecek.

:: N-Gage platformunun artık demode kaldığını düşünüyor musunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nokia N-Gage Platformunun Fişini Çekiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia N-Gage Platformunun Fişini Çekiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia N-Gage Platformunun Fişini Çekiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "