Okunma

Nokia, N86 8MP Kullanıcılarını Sevindirecek


16 Eylül 2009 Çarşamba 12:11
Nokia, N86 8MP Kullanıcılarını Sevindirecek

Nokia’nın fotoğraf odaklı mobil cihazı N86 8MP, daha piyasaya çıkmadan önce fotoğraf yetenekleriyle fazlasıyla ilgi toplamıştı. Vitrinlerdeki yerini almasıyla da iyi bir satış grafiği elde ederek hak ettiği yeri aldı. Nokia da kullanıcıların ilgisini karşılıksız bırakmayarak, cihazın yeteneklerini bir adım öteye taşımak konusunda, elinden geleni pek de ardına koymayacak gibi görünüyor.

Yeni firmware güncellemesi ile ciddi yeniliklere kavuşacak olan N86 8MP, elbette ki yine kamerasındaki iyileştirmelerle ön plana çıkacak. Özellikle kullanıcıların talepleri doğrultusunda iyileştirmelere tabi tutulacak olan Symbian’lı akıllı telefon, daha belirgin renk hassasiyetine sahip, daha net fotoğraflar sunmaya çalışacak. Ancak Nokia’nın asıl bombası ise yüz tanıma özelliği. Bu sayede özellikle fotoğraf çekimleri esnasında yüz, diğer objelerden ayırt edilecek ve oto fokusun, buna göre odaklama yapması sağlanacak. Bu da elbette ki duruma göre daha net fotoğraflar anlamına geliyor.


Bu özelliğin farklı uygulamalarla, farklı işlevler için kullanılmasını sağlamak adına özel bir yazılım geliştirme ortamı yahut bir güncelleme yayınlanır mı bilinmez ancak hem geliştiriciler cephesinden hem de kullanıcılardan bu yönde yoğun bir istek olacağı kesin.

Yeni Ovi Maps, Ovi Store istemcisi gibi güncellenen uygulamalara da sahip olması beklenen yazılımın, ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi henüz bulunmuyor.

:: N86 8MP’in fotoğraf kalitesini beğeniyor musunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Nokia, N86 8MP Kullanıcılarını Sevindirecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Mesaj yazarken donmayı kaldırsın başka bir şey istemem ! 2. satırdan sonra yazdığınız harfler 3-4 sn. sonra ekrana geliyor…

" Nokia, N86 8MP Kullanıcılarını Sevindirecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia, N86 8MP Kullanıcılarını Sevindirecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia, N86 8MP Kullanıcılarını Sevindirecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "