Okunma

Nokia N97 İçin Yeni SDK


24 Temmuz 2009 Cuma 15:09
Nokia N97 İçin Yeni SDK

Nokia, cihaza özel ilk ve tek yazılım geliştirme araçlarını N97 için yayınladı. N97 için spesifik araçlar ve emulatör içeren yeni paket, N97’nin son firmware sürümüne göre güncellenen yazılımlar ile yenilenmiş.

Özellikle emulatördeki uygulama çökmeleri, tema hataları tümüyle giderilmiş. Paylaşımlı yeni ana ekran, hafıza yönetimi ve pusula uygulaması kullanıcı arayüzü de eklenmiş.


Yeni SDK ile gelen emulatör gerçekten çok başarılı.

Symbian C++, Open C / C++, Java™, Web Runtime (WRT) ve Python dillerinde uygulama geliştirmeye olanak tanıyan yeni SDK ile kodladığınız uygulama otomatik olarak anında emulatör ile test ediliyor. Bu sayede hataları anlık olarak gözlemleyebiliyorsunuz.

Geliştirilen ana ekran özellikleri, SDK kılavuzu, Çince ekran klavyesine tam destek, yeni ve güncellenmiş örnek uygulamalar, yeni C++ API, Mobil Sensör API, Java Runtime 1.4 ise yeni SDK’nin diğer göze çarpan özellikleri.

Nokia N97’ye özel yeni yazılım geliştirme paketini buradan indirebilirsiniz.

:: Yeni N97 Symbian uygulamalarını bir adım öteye taşır mı?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Nokia N97 İçin Yeni SDK”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    herşey iyi hoşta nasıl yükleniyo buu

Geri bildirim