Okunma

Nokia Romanya’dan Çıkamadı


11 Kasım 2011 Cuma 13:20
Nokia Romanya’dan Çıkamadı

Romanya’nın Cluj şehrindeki 2200 kişiyi istihdam eden üretim tesisini kapatan Nokia’da lokasyon ve üretim konusunda stratejik kararlar alınmaya devam ediyor.

Romanya’dan ayrılarak bu üretim tesisini Vietnam‘a taşıyacak olan Nokia’nın 2009 yılından beri birikmiş vergi borcu olduğunu iddia eden Romanya Hükümeti yetkilileri Nokia’nın nakliye operasyonlarında kullandığı tırlara el koydu.

Toplamda 10 milyon dolarlık bir ödeme yapılmasını isteyen hükümet yetkilileri ile Nokia yöneticileri arasında görüşmeler sürüyor.

İşten çıkarılanlara 3 maaş tazminat ve kapatılan fabrikada üretilmiş olan bir adet Nokia 500 telefon veriliyor.

:: Romanya Hükümeti’nin tırlara el koymasını doğru buluyor musunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Nokia Romanya’dan Çıkamadı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  yaşasınlar tabi yi ki niye mi nokya yaşasın diğer firmalar ensesin de güçlü rakipler hissetsin ve herkes yeni teknoloji üretmeye çalışsın ve üretsin de böyle olunca ne olacak yeni yeni teknolojiler ne olur zamanla daha iyi lerini kullanırız yani

 2. murat_57_ dedi ki:

  hala çözemedim nokia düşmanlığını samsungla ortakmısınız ya adamlara beddua ediyorsunuz onlar beter olursa yine zararı sana olur rakipsiz kalan piyasada diğer üreticiler daha rahat at koşturur .

 3. kuunteer dedi ki:

  romanya hukumetinden zamanında vergi vebaşka turlü destek görmüşlerdirki romanya hukumeti izin vermiyordur ansızın para vermeden gitmelerine

 4. spybot dedi ki:

  Versin şunların parasını sussunlar

 5. SDN Okuru dedi ki:

  türkiye tırlara el koysa manşetlerden inmezdi cem uzanın motorolası gıbı bence ıkılık var biz yapın ca kıyamet kopar avrupa oldugu zaman …sus pus

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia senelerce dünyayı işe yaramaz telefon modelleriyle sektöre tek bir çivi çakmadan sömürdü. Biraz kendisi sömürülsün de anlasın. karizmaxi’ye katılıyorum. Batsın gitsin daha iyi…

 7. eeeguray dedi ki:

  bu kadar yüklenmeyin nokiaya

 8. karizmaxi dedi ki:

  beter olur batar inşallah

 9. SDN Okuru dedi ki:

  türkiyede üretseler keşkem

" Nokia Romanya’dan Çıkamadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia Romanya’dan Çıkamadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia Romanya’dan Çıkamadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "