Okunma

Nokia Üretimde Yavaşlamaya Gidiyor


12 Şubat 2009 Perşembe 11:20
Nokia Üretimde Yavaşlamaya Gidiyor

Finlandiya’nın dünya çapındaki firması Nokia, cep telefonlarına olan talebin hafif düşmesi nedeniyle ülkede yer alan Salo fabrikasında üretimi yavaşlatma kararı aldı. Şirket 700 milyon Euro olan cep telefonu üretim harcamalarını düşürmek için harekete geçti. Salo biriminde çalışan 2,500 işçi rotasyonsal bazda geçici olarak çıkaracak. Fabrika Batı Avrupa‘nın birincil cep telefonu üretim merkezi olmasının yanı sıra gelişmiş cep telefonu üretmesiyle biliniyor. Nokia yetkilileri düzenlemenin arz-talep dengesinin sağlanması için yapıldığını belirtti.


Salo fabrikası Nokia’nın Batı Avrupa’daki amiral gemisi fabrikası konumunda

Reuters’ın sunduğu habere göre Nokia, 320 kişinin çalıştığı araştırma merkezini kapatmayı ve 90 kişilik işi daha bitirmeyi planlıyor. Cep telefonu pazarında yaşanan düşüşün ilk çeyrekte yüzde 18 olması bekleniyor. Buna göre Finli üretici, 7 yılın en düşük çeyrek gelirini bu dönemde açıklayabilir. Bakalım gelecek hafta Barselona’da düzenlenecek olan Mobile World Congress şovu tetikleyici olabilecek mi?

:: Cep telefonunuzu ne zamandır kullanıyorsunuz ve ne zaman değiştirmeyi planlıyorsunuz?

 

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nokia Üretimde Yavaşlamaya Gidiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia Üretimde Yavaşlamaya Gidiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia Üretimde Yavaşlamaya Gidiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "