Okunma

Nokia ve CNN’den Ortaklık


08 Temmuz 2011 Cuma 14:14
Nokia ve CNN’den Ortaklık

Ortaklık kapsamında Nokia, harita teknolojisini CNN International’ın hizmetine sunarak uluslararası haber ağının harita sunucuları arasında önemli bir yere sahip olacak.

Söz konusu işbirliğiyle, şirketler küresel haber erişimi, kullanıcı kaynaklı içerik, harita teknolojileri ve lokasyon temelli servisler konusunda güçlerini birleştirmiş olacaklar.

Ortaklık, CNN International’ın İngiliz kraliyet ailesi düğününden yaptığı yayında Nokia 3D Haritalarının kullanılmasıyla başladı.

Konuyla ilgili konuşan Nokia Corporation Pazarlama Müdürü Jerri DeVard şöyle dedi: “Nokia ve CNN haberlerin artık mobil ve son derece demokratik hale geldiği ve dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından anında paylaşılabildiği inancını taşıyor. CNN, Nokia’nın inovatif harita teknolojisini uluslararası haber platformlarında kullanmak istediğinden dolayı mutluyuz ve CNN ile Nokia telefon kullanıcılarına etkileyici bir haber servisi sunmak için çalışmaktan dolayı heyecanlıyız.”

CNN International Yönetim Müdürü Tony Maddox ise şöyle konuştu: “Her iki şirket de, etkileyici haber içeriği ve ileri seviyede sofistike teknoloji karmasıyla insanları sınırların ötesinde bağlamak gibi benzer bir felsefeyi paylaştığından, bu işbirliği her ikimiz için de çok uygun. Şirketlerin uluslararası ölçeği bu işbirliğinin kapsamını çok daha heyecan verici hale getiriyor.”

İşbirliği kapsamında aynı zamanda Nokia cihazlar için CNN’in dünya, iş, spor, eğlence ve teknoloji haberlerinin yanı sıra videolarına da mobil erişim sağlayan bir CNN uygulaması bulunuyor.

Bu uygulamayla kullanıcılar CNN haberlerini kendi sosyal kanalları vasıtasıyla paylaşmanın yanı sıra CNN’in gönüllü haber topluluğu iReport‘a doğrudan erişimle haber süreçlerine dahil olabiliyorlar. Nokia’nın CNN uygulamasına Ovi Mağaza’dan erişilebiliyor.

:: Nokia ve CNN ortaklığını nasıl yorumluyorsunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nokia ve CNN’den Ortaklık konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia ve CNN’den Ortaklık ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia ve CNN’den Ortaklık ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "