Nokia ve Etohum’dan Mobil Girişimcilere Fırsat!


05 Eylül 2011 Pazartesi 14:34
Nokia ve Etohum’dan Mobil Girişimcilere Fırsat!

Nokia, geçen yıl Etohum ile birlikte başlattığı Mobil Girişimci Programına 2011-2012 döneminde de devam ediyor.

Girişimcilerin Etohum süreci içinde mobil cihazlar için ürettikleri uygulama, oyun ve diğer yazılımlarla katılabileceği programın seçim süreci Ağustos ayında başlayıp Aralık 2011’e kadar sürecek.

Geçen yıl Nokia ve Etohum yöneticilerinin katıldığı bir süreç sonucunda Alisverisrobotu, Gamester ve Animalwars projeleriyle 3 girişimci seçilmiş ve mobil konuda geliştirdikleri çözüm ve projeleriyle Etohum ve Nokia desteği almaya hak kazanmışlardı.

Etohum başvurusu yapanlar arasında mobil çözümleri olan girişimcilerle birebir görüşmeler yapılacak. Aralarında eleme yapılacak adaylar için kısa liste oluştuktan sonra, girişimciler Nokia-Etohum seçim ekibine kısa sunumlar yapacak. Bu sunumlar sonucunda desteklenecek adaylar, ocak sonunda düzenlenecek olan Etohum Girişimcilik Zirvesinde açıklanacak.

Seçilecek girişimciler, yıl boyunca Nokia’dan teknik destek ve mobilde sürdürülebilir bir iş kurmak için gerekli olan networking, iş geliştirme, tanıtma, geliştirici etkinliklerinde öncelik fırsatları kazanmanın yanı sıra Etohum süreci içinde yatırım bulmak ve şirketleşmek konusunda yardım görecekler.

Bu girişimlere toplam 60.000 TL tutarında maddi destek sağlanacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Nokia Servisler Müdürü Salih Özkan, “Türkiye’de rakiplerimizin hiçbirinin ulaşamadığı çok ciddi büyüklükte bir pazara sahibiz ve bu pazar hızla büyüyor. Türkiye şu anda Nokia Mağaza’dan haftada indirilen yaklaşık 2,2 milyon içerikle Avrupa’da ilk sırada, dünya çapındaysa en aktif 3 ülke arasında yer alıyor. Nokia Mağaza’da, yerel 450’yi aşkın yerli içerik bulunuyor, özellikle oyunlar kategorisinde yerli geliştiricilerin sunduğu uygulamalar hem yurtiçinde hem de yurtdışında büyük ilgi topluyor. Bir yerli yayıncı 1 milyon sınırını geçerken 2 yerli yayıncı da 500 bin sınırını aşmış bulunuyor. Daha çok sayıda uygulama geliştiricinin bu platformdan yararlanması ve ülkemizdeki mobil girişimci ekosisteminin büyümesi için daha çok sayıda geliştiriciyi Nokia için uygulama geliştirmeye davet ediyoruz.” dedi.

Programa başvurmak isteyenler http://www.etohum.com/basvuru adresinden koşullar ve süreç hakkında bilgi alabiliyorlar.

:: Mobil Girişimci Platformu’na katılmayı düşünüyor musunuz?

 
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nokia ve Etohum’dan Mobil Girişimcilere Fırsat! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia ve Etohum’dan Mobil Girişimcilere Fırsat! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia ve Etohum’dan Mobil Girişimcilere Fırsat! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  2. 2 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  3. 3 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  4. 4 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  5. 5 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  6. 6 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  7. 7 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  8. 8 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  9. 9 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  10. 10 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?