Okunma

Nokia Zararda


07 Eylül 2009 Pazartesi 06:56
Nokia Zararda

Geçtiğimiz günlerde N900 akıllı telefonunu piyasaya süren firma piyasada liderliğini devam ettirmesine rağmen geçtiğimiz günlerde yılın ilk yarısına göre karız yüzde 66 düşüş gösterdi. Nokia’nın son on aylık satış rakamlarına baktığımızda 10 milyon adet akıllı telefon sattığını görüyoruz. Bunun 2 milyon adedini son üç ay içersinde N97 modelini satarak gerçekleştirdi. Nokia’nın amacı son üç aylık periyoda 10 milyon adet N97 satmaktı. Bunu gerçekleştiremeyen firma 2009 yılını üçüncü ve dördüncü çeyreğinden umutlu.

N97 satışları giderek artıyor. Bunun yanı sıra 5800 XpressMusic telefonunun satışları da oldukça iyi giden firmanın N900‘ün de üç aylık periyot da en az 2 milyon satacağını umut ediyor. Tek model satışlarında Apple iPhone ile liderliğini sürdürse de Nokia toplu satışlarda yüde 40 ile pazar lideri durumunda.

:: N97 hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nokia Zararda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia Zararda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia Zararda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "