Okunma

Nokia’dan GPS Tabanlı Yarış Oyunu


21 Nisan 2009 Salı 10:42
Nokia’dan GPS Tabanlı Yarış Oyunu

Özellikle dahili GPS destekli mobil cihazlarının piyasada yaygınlaşması hem GPS sisteminin tanınmasını sağladı hem de birçok kullanıcı adına vazgeçilmez bir platform olmasında önemli rol oynadı. Geliştiriciler de bu süreç sırasında GPS tabanlı uygulamalara yoğunlaşarak bu alanın 3. Şahıs uygulamalar adına da gelişmesine katkıda bulundular


Nokia’nın GPS tabanlı oyunu hakkında detaylı bilgi henüz yok

Tüm bu gelişmelerin oyunlara sıçramamasını beklemek bulunduğumuz bu son sürat süreç adına karamsar bir düşünce olurdu. Daha önce birkaç basit oyunun duyurulduğu konum tabanlı oyunlar kategorisine Nokia’dan da iddialı bir duyuru geldi. Oyuncuların konumları ile doğru orantılı olarak aşamaların ilerlemesi oyunun genel manadaki amacı. Bir araba yarışı tarzında olması beklenen oyun hakkında henüz çok fazla bilgi yok.

Ancak teknoloji ve strateji oyunları yönetmeni Mark Ollila’nın açıklamaları merakla beklenen sorulara ışık tutmuş oldu. Nokia ile çalıştıklarını ve oyunun GPS tabanlı oynanacağını açıklayan Ollia oyunun piyasa adına bir çok ilkleri taşıyacağını ifade etti.


Nokia’nın pek görmediğimiz bir modeli

Anlaşılan mobil oyun dünyası LBG (Location based game-Konum tabanlı oyun) şeklinde yeni bir tabir kazanmış. İlerleyen günlerde oyun hakkında daha fazla açıklama yapılacağını beklediğimiz Nokia’nın; konu hakkındaki en net açıklamasıysa oyunun N-Gage platformu için geliştirilmekte olduğuydu. 

:: GPS tabanlı uygulamalar hakkındaki düşüncelerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nokia’dan GPS Tabanlı Yarış Oyunu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia’dan GPS Tabanlı Yarış Oyunu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia’dan GPS Tabanlı Yarış Oyunu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "