Okunma

Nokia’dan Harika Bir Viral Reklam


23 Ocak 2012 Pazartesi 05:45
Nokia’dan Harika Bir Viral Reklam

Sessiz olunması gereken yerlerde ansızın çalan telefonlarla bozulan sessizlik kadar sinir bozucu bir durum daha olamaz. Geçtiğimiz günlerde Amerika‘da yaşanan benzer bir olayda, New York Filarmoni Orkestrası’nın konseri sırasında çalan bir iPhone yüzünden konser şef tarafından iptal edilmişti.

Nokia’da bu yaşanan olaylardan esinlenerek hazırladığı yeni viral reklam ile istediği başarıyı yakalayacak gibi görünüyor. Slovak müzisyen Lukáš Kmit‘in violası ile bu reklamda yer aldığını da belirtelim.

Gelin sözü daha fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakalım.

İyi seyirler.

:: Nokia’nın viral reklamını beğendiniz mi?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

48 yorum - “Nokia’dan Harika Bir Viral Reklam”

 1. ExCeLLeNT dedi ki:

  Arkadaşım genel olarak dedim sana yemin ediyorum ki şu ana kadar tanıdığım hiç bir nokia kullanıcısı bahsettiğim kitleden farklı olmadı.

 2. sunelan dedi ki:

  Elbruz46 haklı. Nokia 5800 kullanan arkadaşıma symbian’ın ne olduğunu ben öğrettim(android kullanıcısıyım). Ha gerçi yine unutmuştur ama ***** kendi telefonunu güncellemesi için resmen ben yalvardım ya güncelleyince ne olacak ***** salakta bir sen mi akıllısın güncellemiyorsun ? Telefonu bozuldu servise gitti serviste güncellemişler yoksa arama, mesajlaşma ve müzik ***** bile ***** gidiyor ***** 9-10 tl verip mesaj paketi yapan ben miyim her ay ?20 tl yükleyip 2 günde hepsini bitiren ben miyim ? Yani lafım meclisten dışarı tüm Nokia kullanıcıları alınmasın ama genel olarak Nokia kullanıcıları aynı.Samsung ne ki ya diyen ***** serisini hiç duymamış.HTC’yi sınıf arkadaşlarıma çevremdekilere ben öğrettim ne olduğ***** kilit ekranındayken telefonu iki sallıyorum havada flaşı açılıyor iki sallıyorum kapanı***** ararken sesi bulunduğu ortama göre ayarlı***** okuyor hemen netten fiyatlarını buluyor ki bir örnek vereyim bize biyoloji hocamız 5.5 tlye bir kitap satmıştı barkodunu taratıp netten baktım 4.25 tlidi fiyatı.Hoca bize benim hiç kazancım falan yok diyordu gösterdik daha doğrusu gösterdim fiyatı mırın kırın etti boşverdik geç***** sadece Nokia’yı kötülemek ***** standart işletim sistemini kullananların da çoğu nokia kullanıcıları ***** genel diyorum herkes üstüne alınmasın.

  — Mesaj Güncellendi —
  yy

  nokia kitlesiyle ne alakası var. tanıdığım birinde iki iphone var siyah ve beyaz. moda olsun diye almıs sırf bazen birini bazen birini kullanıyomus. üstüne dokunmatik iyi kullanamıyor diye blackberry almıs. yani amacı hava cıva baska bişe yok.

 3. ExCeLLeNT dedi ki:

  @

 4. ExCeLLeNT dedi ki:

  @Elbruz46 haklı. Nokia 5800 kullanan arkadaşıma symbian’ın ne olduğunu ben öğrettim(android kullanıcısıyım). Ha gerçi yine unutmuştur ama ***** kendi telefonunu güncellemesi için resmen ben yalvardım ya güncelleyince ne olacak ***** salakta bir sen mi akıllısın güncellemiyorsun ? Telefonu bozuldu servise gitti serviste güncellemişler yoksa arama, mesajlaşma ve müzik ***** bile ***** gidiyor ***** 9-10 tl verip mesaj paketi yapan ben miyim her ay ?20 tl yükleyip 2 günde hepsini bitiren ben miyim ? Yani lafım meclisten dışarı tüm Nokia kullanıcıları alınmasın ama genel olarak Nokia kullanıcıları aynı.Samsung ne ki ya diyen ***** serisini hiç duymamış.HTC’yi sınıf arkadaşlarıma çevremdekilere ben öğrettim ne olduğ***** kilit ekranındayken telefonu iki sallıyorum havada flaşı açılıyor iki sallıyorum kapanı***** ararken sesi bulunduğu ortama göre ayarlı***** okuyor hemen netten fiyatlarını buluyor ki bir örnek vereyim bize biyoloji hocamız 5.5 tlye bir kitap satmıştı barkodunu taratıp netten baktım 4.25 tlidi fiyatı.Hoca bize benim hiç kazancım falan yok diyordu gösterdik daha doğrusu gösterdim fiyatı mırın kırın etti boşverdik geç***** sadece Nokia’yı kötülemek ***** standart işletim sistemini kullananların da çoğu nokia kullanıcıları ***** genel diyorum herkes üstüne alınmasın.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  hala nokia diyolar yaa 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  gerçek yaşanmış bir olay bu orijinali *****

 7. alonespy dedi ki:

  cevap verme sanki çok önemli senin cevap vermen…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  yeni nokia viral reklamı nerde peki?
  bu video tee geçen yazdan beri ortalıkta dolanıyor.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  yahu bi gidin allahınızı severseniz, bu melodiyi kullanan kaldı mı? nokia böyle gerizekalıca reklamlara devam etsin anca. ortalık xylophone sesleriyle çınlarken nokia ancak bunu yapabilir zaten…

 10. ozkanbey dedi ki:

  Her şey bir yana nokia 3310 başka bir ***** />

 11. Elbruz46 dedi ki:

  Evet bir tek ben akıllıyım zoruna mı gitti?

  NOKIA kullanıcılarının genel profili ortada tartışmaya dahi değmez! Bir daha da alıntı yapıp cevap yetiştirme muhatap olmayacağım…

 12. alonespy dedi ki:

  Çin malı telefonun üzerine NOKIA bilmem kaç yaz havada kaparlar

 13. SDN Okuru dedi ki:

  nokia ne bir yemek cesidi mi.. :-)yada durun eskiden bir telefon markasıydi ama öldü yazık oldu :-P:-P:-P

 14. Elbruz46 dedi ki:

  NOKIA iflas etse kapıya kilit vursa üretim dursa Türkiye’deki NOKIA hastalarının haberi dahi olmaz

 15. SDN Okuru dedi ki:

  nokia androide geçmedi tekelleşmedi diyorsunuz da windows phone’a geçip ne yaptı acaba? o da ayrı bi tekelleşme yolu. ne olursa olsun geç değildi kendi işletim sistemini bırakmayacaktı. kendi bırakırsa başkaları götürür…

 16. SDN Okuru dedi ki:

  lumina 900 harika bence

 17. SDN Okuru dedi ki:

  nokia androidin ezici üstünlüğü karşısında saçma sapan reklamlar yapmaya başladı.

 18. Nicksiz ADAM dedi ki:

  Unutmamak lazım değil mi onun için böle devam ediyorlar

 19. Nemre dedi ki:

  Nokiacılar Bir Çift Lafım Var;

  Herkes Nokia Ve Apple Reklamını yapıyor Tartışıyor, Yani Beleşe Reklamını Yapı***** Burada Değil, Dunyanın Hemen Her Yerinde, Forumunda Durum Aynı , Bu iki Firmanın Değer Biçemeyeceği Kadar Beleşe Reklamı Yapılı***** />

  Sonuç: Apple Uçtu Gidiyor , Kar Rekorları Kırı***** ise Yüzmilyonlarca Dolar Zarar Açıklı***** />

  Sizce de Durum Gayet Açık Değil mi ?

 20. alonespy dedi ki:

  sonuna kadar katılıyorum meego gibi bir sistem bırakıp wp7.5 kullanmak akıl karı değil….

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Zamanina gore degerlendirin . Yilan oynamak icin ne kadar heyecan yaptigim gunleri unutmuyorum . Teknolojinin gerisinde belki de ama o zamanin tekeli nokia ydi .

 22. angel75 dedi ki:

  viral olarak gayet başarılı olmuş reklam… nokia sessizce geliyor bence….

 23. acer dedi ki:

  Başarısız bir reklam bence.. O sevimsiz müziği duyunca daha da arttı gıcıklığım. Bi defa da insanların karşısına yenilikle çıksan ne olurdu sanki.

 24. xyz1234 dedi ki:

  güldürüklü bişey bekliyordum ama idare eder

 25. v0ld3m0rt1s dedi ki:

  bakın android işletim sistemi çıkalı ne kadar zaman olmuş oldukça yeni bir sistem ama bu kısa sürede bu kadar popüler olabiliyorsa gerçekten çok ama çok büyük bir iş başarılmıştır. symbian kaç yıldır piyasa da peki ne kadar geliştirebildi kendisini Bknz. nokia 6630 kaç sene olmuş yazılımsal bakımdan bu cihazın yeni nesil symbian ile yapamadığı bir şey var mı neredeyse yok yazılımı alladılar pulladılar piyasaya sürdüler

  Ben Androidin popülaritesine hızlı yayılmasına birşey demiyorum. Adamlar çok güzel reklamını yapmış. Kullanan herkesde yapıyor. Bir arkadaş sormuş benim Android kullanıp kullanmadığımı. Kendim para verip almadım. Eş dostta gördüğüm cihazları kullandım.

  Şimdi gelelim şu Nokia ve Symbian olayına Çünkü bir istatistik vardı.(Şuan bulamıyorum.) Android %61 civarı kapalı gözüküyordu. İşte Ubuntu %3, Diğerleri %5-6 vs. Belli seviyede değişime izin verecektir tabi ki ama fazlasını beklemeyin Unutmamak lazım değil mi

 26. Mert Ahmet dedi ki:

  Bunu tartışmak bence mantıksız. Önünde birkaç seçeneğin var ve biri de elinde. Elindeki symbian olsa ne olcak, android olsa, ios olsa. Herkesin kendi seçimi. Hatırlatmak isterim ki zevkler ve renkler.

 27. alonespy dedi ki:

  bakın android işletim sistemi çıkalı ne kadar zaman olmuş oldukça yeni bir sistem ama bu kısa sürede bu kadar popüler olabiliyorsa gerçekten çok ama çok büyük bir iş başarılmıştır. symbian kaç yıldır piyasa da peki ne kadar geliştirebildi kendisini Bknz. nokia 6630 kaç sene olmuş yazılımsal bakımdan bu cihazın yeni nesil symbian ile yapamadığı bir şey var mı neredeyse yok yazılımı alladılar pulladılar piyasaya sürdüler

  birincisi işletim sisteminin açık kaynak kodlarına sahip olmasından bahsedilmemiş, nokia da androidi tercih etse piyasa android tekeline gireceğinden bahsedilmiş…ikincisi belki kabullenmeye bilirsin ama android yüksek donanım isteyen bir işletim sistemi ios ve symbian android donanımlarının yarısıyla çok daha stabil çalışabilecek bir konumda sen buna işletim sistemin allayıp pulladılar da diyebilirsin başka bişey de android 4.0 daha piyasa tam sürülmeden sürekli o sisteme güncelleme yapıyorlar…symbianın en büyük eksiği buydu….

 28. freewill dedi ki:

  IOS, WP7, MeeGo, Symbian hepsi kullanıyor. Android yeni geç***** />

  Birde o kadar güçlü kullanılan donanımlara rağmen Nokia’dan başka hiçbir firma adam akıllı Multitasking(çoklu işlem) sistemi geliştiremedi. Yaz youtube’a Maemo multitasking, MeeGo Multitasking diye bak 15-20 programı çok da zorlanmadan aynı anda gecikme olmadan geçiş yapabiliyorsun. Symbianda bile ***** iyi değilde yinede hiç yoktan iyidir.) Bırakın Allah’ını severseniz. Karşınızda başka bir Windows… Güçlü donanımın yoksa yeni sistemi kullanamıyorsun. WP işletim sistemi bile kat be kat iyi Android’den. Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum. İşte düşenin dostu olmaz. Çok doğru lafmış….

  yanılmıyorsam android açık kaynak koda sahip bir işletim sistemi yani 3. şahıslar tarafından düzenlenebilir. Peki bu durumda yani bu konuda bilgisi olan ve kişiselleştirilebilir bir işletim sistemini tekele gidiyor demek ne kadar doğru bence tartışılır zamanında market sistemine geçselerdi yazılımla ilgilenenleri kendi tarafına çekebilseydi bence her şey çok farklı olurdu sadece donanımsal iyileştirmeler mevcut kamera o zaman 640*480 iken şimdi 12 mp ondan sonra diyorlar nokia düşük donanımda bile çalışıyor diye

 29. Elbruz46 dedi ki:

  Kişisel görüşümdür… Bana göre doğrudur size göre yanlıştır tartışmam…

  İOS zengin çocukların eğlencesi…
  Android teknoloji severlerin eğlencesi…
  Blackberry biraz daha entel takılanlar + iş çevresi olanların oyuncağı
  Symbian (NOKIA) Telefondan anlamayan NOKIA nın marka değerine hasta olanların + telefonu satmak niyetiyle alanların oyuncağı…

  Herkesin kendisine göre bir tercih nedeni var işte…

  Ha teknolojiden çok anlayıp NOKIA tercih eden yok mu? Elbette var ama bunlar NOKIA kullanıcılarının %1 i kadardır taş çatlasa…

  Geri kalanı SON MODEL NOKIA imajının hastası o kadar… symbian desen hönk der!
  Uygulama desen oyun mu diye sorar…
  Telefon facebook’a giriyor müzik çalıyor ve fotoğraf çekiyorsa ondan mutlusu yoktur…

 30. Nicksiz ADAM dedi ki:

  wp7 daha yeni bir işletim sistemi. bir zamanlar androidde yeniydi iosda yeniydi. geçmişte kötü olduğu için yine kötü olacak diye birşey yok. Mesela ben windows mobile dan nefret etmiştim. çok kötü bir sistemdi bana göre. symbian kullanımı daha kolay geliyordu. istediklerimi yapabiliyordum çünkü. şimdi aynı durum android için geçerli. istediklerimden fazlasını yapıyorum. Ayrıca şöyle düşünün Wp7 geliştiricilerinin ne kadar çok olabileceğinin farkında mısınız ? Özellikle ülkemizde çoğu programcı artık microsoft yazılımlarıyla & dilleriyle uygulama geliştirirken wp7 de yerli uygulama desteği androidden de ios tanda fazla olacaktır. Ben özellikle tabletler için düşünüyorum ufak tefek şeyler yapmayı. yine de bekleyip göreceğiz

 31. sunelan dedi ki:

  icraat olup olmadığını nereden biliyorsunuz

 32. virtual worms dedi ki:

  Beğenmedim. Müzisyen belki ün salmış biridir ama önemli olan mesajı vermek istedikleri kitlenin bunu bilmesidir. 100 üzerinden 20 veriyorum.

 33. Nicksiz ADAM dedi ki:

  Tabiki çeşitlilik şart ama ortada rekabet ortamının olabilmesi için diğer şirketlerin çabalaması gerekmezmi?,bu piyasa böle,iyi hizmet sunan götürür,diğer şirketlerin canlanması için onlarda bi icraat yokken onları desteklememiz ne kadar doğru olur sorarım…!

 34. alonespy dedi ki:
 35. Nicksiz ADAM dedi ki:

  IOS, WP7, MeeGo, Symbian hepsi kullanıyor. Android yeni geç***** />

  Birde o kadar güçlü kullanılan donanımlara rağmen Nokia’dan başka hiçbir firma adam akıllı Multitasking(çoklu işlem) sistemi geliştiremedi. Yaz youtube’a Maemo multitasking, MeeGo Multitasking diye bak 15-20 programı çok da zorlanmadan aynı anda gecikme olmadan geçiş yapabiliyorsun. Symbianda bile ***** iyi değilde yinede hiç yoktan iyidir.) Bırakın Allah’ını severseniz. Karşınızda başka bir Windows… Güçlü donanımın yoksa yeni sistemi kullanamıyorsun. WP işletim sistemi bile kat be kat iyi Android’den. Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum. İşte düşenin dostu olmaz. Çok doğru lafmış….

  Gerçekten bu içinde bulundağumuz zaman da bile hala nokia yı bu kadar temize çıkartma çabasına giren kişilerin olması beni çok şaşırttı.Bence bütün nokia yı savunanların içinde eskiden kalma birşeyler var,eskiden derken yani hep analarımız babalarımız 3310 vs. telefonlar kullandığı için nokia ya karşı göz aşinalığımız var,sonuçta ”çocukluktan” kalma;siz ne kadar inkar ***** yazdıkların için kendini bu kadar yormana gerek yok bilen bilir android in ne olduğunu,senin bu yazdıklarından sonra bir kişi bile ne belle ye nede wp ye geçecek istatislikler ortada bilen bilir android ide ,symbian ıda,wp ***** fazla uzatmaya gerek yok seninde dediğin gibi atalarımızın bir sözü var;görünen köy kılavuz ***** bu arada hiç android kullandınmı bilmem ama bi dene istersen.)

 36. alonespy dedi ki:

  IOS, WP7, MeeGo, Symbian hepsi kullanıyor. Android yeni geç***** />

  Birde o kadar güçlü kullanılan donanımlara rağmen Nokia’dan başka hiçbir firma adam akıllı Multitasking(çoklu işlem) sistemi geliştiremedi. Yaz youtube’a Maemo multitasking, MeeGo Multitasking diye bak 15-20 programı çok da zorlanmadan aynı anda gecikme olmadan geçiş yapabiliyorsun. Symbianda bile ***** iyi değilde yinede hiç yoktan iyidir.) Bırakın Allah’ını severseniz. Karşınızda başka bir Windows… Güçlü donanımın yoksa yeni sistemi kullanamıyorsun. WP işletim sistemi bile kat be kat iyi Android’den. Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum. İşte düşenin dostu olmaz. Çok doğru lafmış….

  bu kadar anlattın ağzına sağlık ama android kullanmadı diye nokiayı yerden yere vurmaya devam edecekler nasıl olsa…

 37. ffgul dedi ki:

  >>Bir nokia kullanıcısı olarak bu reklamdan ne çıkartılması gerekir anlamış değilim..
  >>Konuyu açan arkadaş yazıyı bir yere kadar getirip ortada bırakmış..
  >>Bu reklamla ne anlatıldığı yada anlatılmak istendiği!!! meçhul…

 38. v0ld3m0rt1s dedi ki:

  ne yani şimdi nokia nın kalkınmasınımı sağlıyacağız,her geçen gün kendini iyileştireceği yerine kötüleştiren bir markanın kalkınmasını nasıl sağlayabiliriz 😕

  Kendini kötüleştirmesi Android kullanmaması mı yani ? Doğru tabi Google’ın tekelliğine giden yola darbe vurması tabi ki kötü birşey… Samsung bile memnun değ***** ve Tizen OS denemeleri niye yapılıyor ??) LG bile farkındayken. Tekelliğe doğru gidiliyor bakalım ne olacak. Nokia MeeGo ile yapamadı olsun. WP7 olsun. Şimdi 4-5 seçim olacak önünüzde,

  Android, IOS, Tizen-MeeGo, WP7. Sadece Android olsa artık güncelleme, düzeltme, iyileştirme gelecek diye yıllarca beklerdiniz. Ha birde tabi şuan için de iyi değil. Pil teknoloji gelişmeden mobil cihazlara sırf Android düzgün çalışamıyor diye yüksek performanslı donanımlar koyuluyor. Sonra ne oluyor şarj 1 gün gitmiyor. Yanında yedek batarya taşı…

  Ayrıca sistemde şu "4.0" adı altındaki yeni sürüm ile düzgün özellikler eklenmeye başlandı. Mesela Donanım Hızlandırma. İşte menüz geçişleri için sadece CPU’ya yük bindirilmeyecek. İyide bu artık eskidi

 39. by10ur dedi ki:

  Symbian’da ısrarlıysa çekilsin artık eskidendi o günler

 40. abdullahcan dedi ki:

  ne yani şimdi nokia nın kalkınmasınımı sağlıyacağız,her geçen gün kendini iyileştireceği yerine kötüleştiren bir markanın kalkınmasını nasıl sağlayabiliriz 😕

 41. DarKeN dedi ki:

  Vay anasını atalarımız bir şeyi bilip de söylüyorlarmış bir kere daha takdir ettim. Boşuna dememişler düşenin dostu olmaz diye hakkaten de doğruymuş

 42. onn.off dedi ki:

  bu ne yaw dalgamı geçiyorsunuz yemişim nokia yı hala telefonmu üretiyor bence teflon tava yapsa satar

 43. REDFOKS dedi ki:

  yavaş gelsin patlar falan

 44. spybot dedi ki:

  Nokia gümbür gümbür ***** src="***** border="0" alt="" title="001 Smile" class="inlineimg" />

" Nokia’dan Harika Bir Viral Reklam konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia’dan Harika Bir Viral Reklam ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia’dan Harika Bir Viral Reklam ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "