Okunma

Nokia’dan Uygulama Mağazası Vurgusu


09 Mart 2014 Pazar 09:01
Nokia’dan Uygulama Mağazası Vurgusu

Windows Phone uygulama mağazası her geçen gün gelişirken Lumia serisiyle platformun büyük ortağı durumunda olan Nokia da boş durmuyor. Windows cihazlarının uygulama alanında eksik olmadığını iddia eden şirket, kendi platformunu rakip Adroid ve iOS platformlarıyla karşılaştıran bir video yayımladı.

200 bin uygulama

Nokia Kanada‘nın YouTube kanalına eklenen infografik videoda, Windows Phone platformunun en popüler mobil uygulamalara sahip olduğu vurgusu yapılıyor. Windows Phone uygulama mağazasının 200 bine ulaşan uygulama sayısıyla hızla geliştiği belirtilirken, “flashlight” uygulaması örneği ile iOS ve Android gibi dev uygulama marketlerde doğru ve istenilen uygulamayı bulmanın zorluğuna da dikkat çekiliyor.

“Eksiğimiz yok, fazlamız var”

Nokia‘nın kendine özel uygulamalarının Lumia telefonları zenginleştirdiğine de değinilen videoda Facebook, Vine, Instagram gibi popüler uygulamaların hazır olduğu gösteriliyor. Videonun son bölümü ise Windows Phone‘lu Lumia‘ların Android ve iOS‘a karşı uygulama açısından üstünlüklerine ayrılmış durumda. Windows Phone‘un rakiplerinde bulunmayan Office entegrasyonuna dikkat çekilirken, modern arayüzün “Canlı Kutucuk“ları da benzersiz bir özellik olarak öne çıkarılıyor.

:: Windows Phone uygulama mağazasının yeterli olduğunu düşünüyor musunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

60 yorum - “Nokia’dan Uygulama Mağazası Vurgusu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sayın şhift delete çalışanları kaçınız nokia lumia kullanıyor veya şöyle sorayım kaçınız windows işletim sistemli telefon kullanıyor,Magazadaki uygulama namına olanlar androitin çakmaları düşünün faceboka çözüm bulamadılar millet 22 saat önceki bildirimleri görmekten sinir hastası oldu düşünün diger uygulamaları nasıl kullanan olarak söylüyorum candy crash veya saga gibi oyunlar ilkokula kadar düştü bizde çakması eglence chat türü yani scorp gibi snapchat gibi uygulaMALAR asla yok vede ***** Blackbery gibi olcak yani elimizde patladı kısacası…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  candy crush saga yükler seninz seviniriz bir sürü oynayanı var ama bu mağzada yok nede nokia lumia 630 kulanıyorum ama malsefki oyun yok

  ondan sonra rettica yok

  dr dreving yok

  bunları yuklersenin satımlarda daha çok başarılı olcak*sınızdır kesinlikle lütfen yükleyin

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Saga oyun firmasıyla anlaşma yapın bence 1 milyondan fazla kişi bu oyunları oynarken burada hiç biri yok

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Tabi tabi kullanmasak yedirecekler. Facebook twitter foursquare instagram whatsapp vine line hiçbiri doğru düzgün çalışmıyor hepsi eksiklerle dolu

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Neyi yeterli arkadaş Facebook twitter skype bile doğru düzgün çalışmıyor. Symbiandan direk wp8 geçen kullanıcıları cezbediyor ama ben iostan geçtim wp8 ve hayal kırıklığı. Mağazadaki Bi uygulamada diğerlerin dengi olsun ama yok

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Copten dolup tasan uygulamaları ve muhtesem otesi kasması ile tam plastik telefon ureticilerine göre

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Dört adet uygulama ile mi?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Yav son 6 ayda eksikleri bayagi kapattılar. Gerekli olan herşey var şu anda. Ama hala app store den ve play store den geride. Mesela wp de 5 tane pusula uygulamasi varsa play store da 20 tane var.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Wp 8.1 ile çok beklenti var. Ya herro ya merro..

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Android için bu çöp uygulama lafı çok doğru ama app store hakkında hiç bir şey bilmiyorlar. Apple o uygulamaların hepsini teker teker inceledi ve mağazaya koydu. Gerçekten çalışıp çalışmadığına bakarak koyuyorlar. Ancak şurda hataları var: uygulamalar güncellendikten sonra çalışma fonksiyonlarını pek kontrol etmiyorlar. Tamam popüler uygulamaların hepsi var da apple ın uygulama marketindeki geliştiricilerin çoğu iyi uygulama yazabiliyor. Kötü olan uygulamaları app store da sayabilinecek kadar az. Apple ı şu yönden tebrik ediyorum: iOS 7 ile uyumlu uygulama zorunluluğunu getirdi. Hiç olmazsa geliştiricilerin o uygulamaları geliştirmesinde yardımcı oldu.

" Nokia’dan Uygulama Mağazası Vurgusu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia’dan Uygulama Mağazası Vurgusu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia’dan Uygulama Mağazası Vurgusu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "