Okunma

Nokia’nın Satışı Ay Sonunda Tamam


22 Nisan 2014 Salı 06:00
Nokia’nın Satışı Ay Sonunda Tamam

2013 yılı Eylül ayında başlayan Microsoft‘un Nokia‘nın cihazlar ve servisler bölümünü satın alım süreci tamalanıyor. Microsoft resmi blogunda yapılan açıklamada, ay sonu itibarıyla Nokia‘nın ilgili birimlerinin MS‘e geçmiş olacağı duyuruldu. Kesin tarih ise 25 Nisan olarak açıklandı.

Nokia.com ve sosyal medya MS’e geçti

7.2 milyar dolara gerçekleştirilen satış ile Nokia‘nın Windows tabanlı Lumia serisi telefonlarından, giriş serisi telefonlarına ve tabletlerine kadar tüm cihazları Microsoft‘un kontrolüne geçmiş olacak. Nokia.com ve Nokia‘nın resmi sosyal medya hesaplarının yönetimi de anlaşmanın bir parçası olarak Microsoft‘a devredilecek. Anlaşmanın özgün haline bazı eklemeler yapıldığı da gelen bilgiler arasında. Nokia‘nın Çin‘de akıllı telefon özellikleri üzerine çalışmalarını sürdüren 21 kişilik ekibi MS‘e katılacak.

Nokia markası ne olacak?

Nokia markasının ürünlerde kullanılmaya devam edilip edilmeyeceği henüz bilinmese de, Nokia şirketinin kendi ismini korumaya devam edeceği bildiriliyor. Buradaki haberimizde yer verdiğimiz bilgilere göre MS, satın aldığı iştirakleri temsilen Microsoft Mobile Oy ticari ismini kullanacak.

:: Microsoft’un Nokia’yı ileriye taşıyabileceğine inanıyor musunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Nokia’nın Satışı Ay Sonunda Tamam”

  1. faruksio dedi ki:

    Nokia ismi kaldırılmayacak microsoftun içimde özerk olarak duracak yani yine aynı Nokia, çalışanlar aynı sadece sahibi farklı

  2. SDN Okuru dedi ki:

    NOKIA İSMİM HAKKI NOKIA NIN KALACAK

  3. balaban6162 dedi ki:

    Bir laf vadır, gelen gideni arattırır. Şimdi hazır kurulu nokia sevis ağı azalmaya başlar. Nede olsa MS alışmış kapatmaya. Çin markası gibi isminide değişiyor. İsteyen artık kalsın bu şirkette.

" Nokia’nın Satışı Ay Sonunda Tamam konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia’nın Satışı Ay Sonunda Tamam ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia’nın Satışı Ay Sonunda Tamam ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "