Okunma

Normalden 18 kat güçlü SD kartlar geliyor!


28 Ağustos 2018 Salı 17:50
Normalden 18 kat güçlü SD kartlar geliyor!

Sony, “TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisi” UHS-II SD kartının hayata geçirilmesi ile depolama ortamında yeni bir inovasyonun çıkışını duyurdu. SD kartlarını fotoğraf makinesinden çıkardıklarında fotoğraflarının güvende kalmasına bel bağlayan fotoğrafçıların ihtiyaçlarını karşılayan yeni TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisi yelpazesi, hızlı okuma ve yazma süreleri, 180N’a kadar bükülmeye ve 5 metreye kadar düşmeye karşı sağlam tasarım ile bir araya getiriyor.

Tüm IFA 2018 haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Doğa koşullarına karşı mücadele veren fotoğrafçılar için geliştirilen TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisi SD kart yelpazesi, aynı zamanda IPX8 düzeyinde su ve IPX6 düzeyinde toz geçirmiyor.

SF-G serisi SD kartlar normal SD kartlardan 18 kat daha güçlü

SF-G serisi SD kart yelpazesi, 3 parçadan oluşan ince yapıya sahip standart SD kartların aksine, dünyanın ilk yekpare yapısı (kartta boş alanın bulunmadığı, tek parçalı kalıp) ve birinci sınıf sertliğe sahip malzemeleri ile standart SD’den 18 kat daha güçlü. Plastik yuvanın, veri koruma kilidinin veya bağlantı dişlerinin kırılması gibi, geleneksel SD kartları etkileyebilecek tipik fiziki hasarlara karşı korumalıdır. Bu, yazma koruma mandalı olmayan dünyanın ilk dişsiz SD kartı olmasını sağlayan yeni bir yol ile başarılıyor.

Bu gelişmeler, TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisinin bükülmeye daha fazla dayanıklı olmasını sağlarken kırılması kolay parçalar da tamamen ortadan kaldırılarak, en iyi sertlik ve dayanıklılık dengesini sağlamak üzere Sony tarafından tasarlanmış olması anlamına geliyor. Tek parçalı kalıp yapısı ile tamamen dışa kapatılan karta hiçbir su damlası, toz veya kirin girmesine izin verilmeyerek en üst düzeyde suya dayanıklılık (IPX8) ve toza dayanıklılık (IPX6) sağlanıyor.

Dahası, 300MB/s’ye varan okuma hızı sayesinde, TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisi ile yüksek kapasiteli fotoğraf ve video dosyalarının aktarımı da kolaylaştırılıyor. Bu, çekimler tamamlandıktan sonra iş akışı verimliliğini en iyi şekilde iyileştiren, bir diğer dünya hız rekoru. TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisi ürün yelpazesi, parlak sarı bant tasarımı ile kartın loş ışıkta çekim koşullarında bulunmasını kolaylaştırarak fotoğrafçıların pratik ihtiyaçlarını daha da onaylıyor.

Sony, 32GB, 64GB ve 128GB kapasitelerdeki SF-G TOUGH serisi bellek kartlarına Ekim ayından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Normalden 18 kat güçlü SD kartlar geliyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Herkes çevresine aktarsın casper kullanmayın casper telefonda bilgilerimizi Çin’e aktaran yazılım bulunmuş sakın ha kullanayım iyiymiş alıcam demeyin kimseye aldırmayın(uyarı olsun diye yazdım habere yorum değil)

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    İlk yorum

" Normalden 18 kat güçlü SD kartlar geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Normalden 18 kat güçlü SD kartlar geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Normalden 18 kat güçlü SD kartlar geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "