Okunma

Note 7 soruşturması yakında sonuçlanacak!


16 Ocak 2017 Pazartesi 05:00
Note 7 soruşturması yakında sonuçlanacak!

2016 yılı Güney Koreli üretici Samsung için akıllı telefon cephesinde yaşanan Galaxy Note 7 faciası nedeniyle oldukça zorlu geçti.

Galaxy Note 7 ile büyük beğeni toplayan ve satış konusunda oldukça iyi bir ivme kazanan Samsung, maalesef ortaya çıkan batarya problemi nedeniyle önce üretimi durdurdu ve ardından telefonu piyasadan kaldırma kararı aldı.

Eylül ayından bu yana piyasada yer alan Galaxy Note 7‘leri toplamaya ( yüzde 96’sı toplandı ) devam eden Samsung, soruşturmanın tamamlanması için de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Note 7 soruşturma sonuçları, 23 Ocak tarihinde açıklanacak!

ABD ve Güney Kore merkezli firmalar ile ortak bir çalışma gerçekleştiren Samsung, yangınların meydana gelmesine neden olan ana sebebi tespit edebilmek için soruşturmayı titizlikle yürütüyor.

17-01/16/galaxy-note-7-black-box-1.jpg

Ortaya çıkan yeni bir rapora göre Samsung Galaxy Note 7 soruşturmasının sonuçları, 23 Ocak tarihinde açıklanacak.

Sonuçların açıklamasına oldukça kısa bir süre kalmasına rağmen sorunun kaynağı hakkında bir birinden farklı iddialar ortaya atılmaya devam ediliyor.

Bir kısım patlamaların sorumlusu olarak tamamen pili gösterirken, bir kısım ise Samsung’un yüksek kapasiteli bataryayı kasaya sığdırmak için tasarımsal hatalar yaptığını savunuyor. 

Sonuç ne olursa olsun, her geçen gün toplanmaya devam eden Galaxy Note 7, Samsung’un marka ve maddiyat olarak oldukça fazla zarara uğramasına neden oldu.

:: Sizce Samsung, Note 7 faciasının izlerini tamamen silmeyi başarabilir mi?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Note 7 soruşturması yakında sonuçlanacak!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  abeyler bende note 7 var güncelleme yaparken uyarı veri.. "patladı"

 2. SDN Okuru dedi ki:

  abi belli işte barut var!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ben iP6s kullanıyorum ama Note7 dünyanin en iyi cep telefonu idi

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Tekrar satışa çık yılın telefonu patladı(gerçek patladı)

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bir senesi ***** sonuçlanmadı mı? note 7,de tam bir felaketmiş ya..
  obama dediği gibi..BÜYÜK FELAKET….note 7….

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Sonuna kadar android. ..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  S8 çıkar A 2017 çok satar J 2017 ucuz olur.
  Note7 unutulur.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Mazlumun ahı çıkıyor diyelim. Satış sonrası hizmeti bu kadar kötü olursa, onca insanı mağdur ederse böyle olur. Telefonu toplamalarının sebebi de sizi düşünmeleri değil, kendi itibarları için.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Note 7'leri aylar önce verdik hala neden patlama riski olduğu açıklanamıyor. Pil diyeni var tasarım diyeni var iyi de neden oldu bu hata? Kesin bir cevap verilemezse Note 8'i beklemem.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Yılbaşına kadar sonuçlanacak diyorlardı bir türlü bulamadılar mı

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Bence prestij kaybına fazla uğramadı***** kullanıcı kitlesi çok sadık.note 8 çıksa note 7'yi iade edenlerin en az yüzde 90'ı alır.adamlar kem küm etmedi mallarının arkasında ***** kabul etmeleri de büyük erdem

" Note 7 soruşturması yakında sonuçlanacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Note 7 soruşturması yakında sonuçlanacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Note 7 soruşturması yakında sonuçlanacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "