Okunma

Note 7’nin laboratuvar çalışmalarında sona gelindi


17 Aralık 2016 Cumartesi 06:00
Note 7’nin laboratuvar çalışmalarında sona gelindi

Samsung bu yıl patlayan Galaxy Note 7’ler nedeniyle 5 milyar dolar para kaybetti. Dolayısıyla bu sorunun tekrar etmemesi için konu üzerinde yoğun bir çalışma yürütüyordu.

Laboratuvarda Note 7 telefonlarını patlatacak senaryoları deneyen Samsung, bu sayede sorunun neden kaynaklandığını anlamaya çalışıyordu.

Samsung nihayet, laboratuvardaki testler sonucunda sorunun ne olduğunu çözdüğünü açıkladı.

Bu da, aynı senaryo uygulandığında laboratuvardaki telefonların her defasında patladığı anlamına geliyor.

Patlama nedeni açıklanacak

Samsung, telefonların patlama nedenini açıklayacağını ancak bunun için önümüzdeki haftalarda yayınlanacak raporu beklememiz gerektiğini söylüyor.

Şu aşamada gerçek nedeni açıklamak istemediklerinin altını çizen Samsung böylece tüm dünyayı meraklı bir bekleyişe sokmuş durumda.

Bakalım önümüzdeki haftalarda yayınlanacak raporla beraber bu büyük bilmece nasıl çözülecek?

Güncelleme: Haber başlığının içerik ile alakasız olduğu yönündeki yorumlardan sonra, gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Takipçilerimizin hassasiyeti için teşekkür eder, haberdeki hata nedeniyle takipçilerimizden özür dileriz.

:: Galaxy Note 7’nin patlama sebebi sizce ne olabilir?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

83 yorum - “Note 7’nin laboratuvar çalışmalarında sona gelindi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  anakartı,bataryayı çok ısıtıyordu bu nedenle yanıyordu.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  üst akıl patlatmış olmasın… Eyyyy üst akıl altını üstünü alırım akılsız kalırsın bunu böyle bil-almayım aklını ha.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  EZİK Samsung

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Note 7 patlamalarının sebebi belli oldu! şeklinde facebook'ta haber yapıyorsunuz. Ayıp allah aşkına ayıp. Bütün mecralardan takibi çekiyorum.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  sebep aramaya gerek yok note 6 nın ahını aldılar ondan patladı 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Akıllı bu sdn yöneticileri. Gönül Almayı biliyorlar. Aferin onlara

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Ne uğraşıyorsun dış güçler de gitsin ne olacak? Bu söylemle koca ülke yönetenler var..

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Başlık düzeltilmiş 🙂

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Diğer üreticiler..sony..***** benzerleri samsung kalemi gibi bir kalem yapamıyorlarmı? yapamıyorlarsa kapatsınlar fabrikalarını veya atelyelerini..
  ayıp ya..bu samsung,dan kurtulalım. umulurki nokia bu işi becerir..samsung,da Türkiyede pay,ını kaybeder..Diğerlerinden hayır yok galiba..(üstteki isimler)

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Mademki note 7 patladı,sağlıklı olmadığını anladın..samsung..öyleyse note 8,i ŞUBAT 2017,e kadar yetiştir..devreye sok..neden milleti 10 ay daha bekletiyorsun..hakkın varmı? yada note kitabını kapat..millete söyle..
  zaten yeni bir james bont kalemi çıkmış, birçok işleri yapıyormuş..her telefonda da yazılar yazıyormuş..24 dolar..85 liraya kadar !
  ayrıca naugat versiyonunda senin kalemlerin marifetleri zaten var..
  yeni kalemde de birçok marifet varmış..iki yolun var..ya note 8,i acilen yetiştir veya note kapısını kapat..milletle oynama..! hemde kazık olmasın.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Elon Tolk mu ne ise; hani ***** milyarder mars,a uydu göndermek isteyen ve dönüşte de patlayan..işte o uydulara samsung pil yapıyormuş..çünkü para çok orda..kendisine gelince çinden 4 dolarlık pil alıyormuş.çünkü az para çok parayı getirmesini istemiş..ancak elinde patladı..30 milyara yakın parası gitti..saadece 15 ila 25 milyar dolar borsada kaybı varmış..dergilerde anlatılıyor.5 milyarda note 7,den zort olmuş..toplamı 30 milyar dolar..
  ……….. mars,a giden veya gitmeyi tasarlanan araçlara samsung pil yapsın..
  kendi telefonuna gelince çinden pil alsın…düşünün…!

 12. SDN Okuru dedi ki:

  4 dolarlık pil ancak bu kadar iş yapmış..çin malı..bu kadar berrak iken hala samsung sağdan soldan uydurmalar ile uğraştırıyor.. 4 liralık fener ancak bu kadar yanar..

 13. SDN Okuru dedi ki:

  kardesim boyle haber mi yapilir? Neden patladigi anlasildi ama nedeni yok, cunku samsung aciklamadi, kardesim tik pesinde kosmayin artik, eski kalitesi kalmadi bu sitenin

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Sırf haber içeriğine çökülsün diye kelime oyunu yapmayın yakışmıyor size az objektif olun peh be birader

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaş hem haber yapıyorsunuz neden patladığı anlaşıldı flash flash diye sonrada haberi açıyoruz önümüzdeki haftalarda deniyor. Zaten böyle bir haber önceki günlerde geçti samsung açıklayacak diye. Sırf hit almak için lüzumsuz haber kalabalığı yapmayın lütfen. Sizi kayda değer bir yer olarak takip etmeye devam etmek istiyoruz !

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Neden patlıyormuş?

  Ne biçim haber yapıyorsunuz? Ne biçim yazı yazıyorsunuz? Hani cevap nerede? Bizler sizi bizimle böyle saçma sapan yazılar yazasınız diye mi takip ediyoruz?

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Açıklanmamış haberi Neden açıklandı yazıp insanları kandırıyosunuz ? Mynet gibi olmaya başladınız söylim bu kafayla giderseniz okuyanlarınızı kaybedersiniz .

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Anlaşıldı diye başlık sonra haftaya belli olacak iş mi bu ?

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Kim nederse desin 2016 nın en şık *****..

 20. SDN Okuru dedi ki:

  neden patladığı anlaşıldı demişsiniz? Sonra açıklanacak yazıyor? Oldu mu şimdi 🙂

" Note 7’nin laboratuvar çalışmalarında sona gelindi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Note 7’nin laboratuvar çalışmalarında sona gelindi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Note 7’nin laboratuvar çalışmalarında sona gelindi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "