Okunma

NSA’de Yeni Skandal, Yine Snowden


18 Temmuz 2014 Cuma 14:00
NSA’de Yeni Skandal, Yine Snowden

Eski istihbaratçı Edward Snowden‘ın bombaları bitmiyor. Şimdi de NSA çalışanlarının, yaptıkları online takibat sırasında ekranlarına düşen mahrem görüntü ve fotoğrafları birbirleriyle paylaştıkları iddiası gündeme düştü. TechInside tarafından paylaşılan bilgiye göre, NSA ofisi bu konuda paylaşım forumlarını aratmıyor.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/nsa_prism_haber1375716501.jpg

TechInside araştırdı:

“Kendisiyle yapılan bir röportajda bu iddiaları açıklayan Snowden, NSA’de istihdam edilen gençlerin mahrem görüntülere bakarak bir hayli eğlendiklerini ve bunları yanlarındaki masada çalışan meslektaşlarıyla paylaştıklarını ifade ediyor. Snowden’in iddiasına göre istihbarat örgütü, teknolojiye yatkın, 18-22 yaşlar arası gençlere oldukça geniş yetkiler veriyor.

İnternette oldukça geniş tarama ve takip yetkisi verilen gençler, mesajlaşma platformlarında yakaladıkları, ulusal güvenliğe herhangi bir tehdit oluşturmayan içeriklere de bakıyor. Öyle ki bu içerikler kimi zaman kişiler arasında gerçekleşen çıplak fotoğraf ve video değişimleri de olabiliyor.”

Konuyla ilgili uzman analizlerini okumak için buraya tıklayın.

:: Bu konuda siz neler düşünüyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “NSA’de Yeni Skandal, Yine Snowden”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Benim çıplak fotoğraf ve vidyolarıma bakmışlarsa eğer bu birimden birkaç gencin işten istifa etmesine sebep olmuş olabilirim 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  elinde normalden fazla bir güç varsa nedense insanlar ideallerden çok saplantıya dönüşüyor… her şey beklenir…

 3. metas53 dedi ki:

  Teknoloji Amerikada şirketler Amerikada o bizi fişlemeyecekte ben mi fişleyecem şaşılacak bişey değil artık

 4. MasterFather dedi ki:

  bunda şaşılacak bir şey yok ***** biliyorduk.

 5. ConfickerBelasi dedi ki:

  genç insanlar sonuçta anlayışla karşılamak gerek.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Siz oranizi buranizi ve ailenizi göstermeye devam edin.

" NSA’de Yeni Skandal, Yine Snowden konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NSA’de Yeni Skandal, Yine Snowden ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NSA’de Yeni Skandal, Yine Snowden ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "