Okunma

Nseries Kısa Film Yarışması Kazananları


10 Nisan 2009 Cuma 08:06
Nseries Kısa Film Yarışması Kazananları

Nokia Nseries tarafından İKSV ile işbirliğinde düzenlenen 3. Nokia Nseries Kısa Film Yarışması sonuçlandı. Ödül töreni, 8 Nisan Çarşamba akşamı Pera Müzesi’nde yapıldı. Bu yıl Nokia Nseries Kısa Film Jürisi’ne başkanlık yapan Yağmur ve Durul Taylan’ın da katıldığı ödül töreninde büyük ödülü Mobilize adlı çalışmasıyla Sertaç Yüksel aldı. Murat İncedemir, Oyun adlı çalışmasıyla ikinciliğe, Eray Mert ise Şoför Parçası adlı çalışmasıyla üçüncülüğe layık görüldü.


Birinciliği Mobilize adlı çalışmasıyla Sertaç Yüksel aldı.

300’e yakın kısa filmin değerlendirildiği yarışmada finale kalan 6 yarışmacı, kısa filmlerini, DVD kalitesinde video kaydı yapan ve 24 GB’ye kadar genişletilebilen 16 GB dahili hafızasıyla 40 saate kadar video içeriği saklama imkanı sunan Nokia N96 multimedya bilgisayarlarıyla çekti.

Kazanan Filmler Festivalde

Yarışmada, Nokia Nseries tarafından birinciye 7.000, ikinciye 5.000 ve üçüncüye 3.000 TL’lik para ödülü verildi. İlk üçe giren filmler, 19 Nisan’a kadar sürecek 28. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde Türk filmlerinden önce sinemaseverlere sunulacak. Nokia Nseries, Uluslararası İstanbul Film Festivali’ndeki tema sponsorluğunun yanı sıra her yıl İKSV tarafından ekim ayında düzenlenen ve sinemaseverlerden büyük ilgi gören Filmekimi’nin de sponsorluğunu üstleniyor.


İlk 3’e giren filmler, İstanbul Film Festivali’nde gösterilecek.

Nokia Türkiye Pazarlama Müdürü Çiçek Uyansoy İcan, İKSV işbirliğiyle düzenledikleri 3. Nokia Nseries Kısa Film Yarışması’na büyük ilgi olduğunu, jüri üyelerinin birbirinden güzel filmler arasında seçim yapmakta zorlandıklarını söyledi. İcan, ülkemizde kısa film çalışmalarının gittikçe artan başarısının sevindirici olduğunu ve Nokia olarak bu sanatın gelişmesine destek vermeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

:: Gelecek yılki yarışmaya katılmayı düşünüyor musunuz?

Bilgi için: Nokia
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nseries Kısa Film Yarışması Kazananları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nseries Kısa Film Yarışması Kazananları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nseries Kısa Film Yarışması Kazananları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "