Okunma

Numara Taşımanın Lideri Avea


09 Mart 2012 Cuma 11:44
Numara Taşımanın Lideri Avea

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) 7 Mart tarihinde açıkladığı 2011 yıl sonu değerlendirme raporuna göre Avea; 2011 yılında müşteri tabanını 1,1 milyon net yeni müşteri kazanımı ile yüzde 10 artırırken, numara taşımada en fazla müşteri kazanan operatör unvanının da sahibi oldu.

BTK verilerine göre, 2011 yılında gelirlerini yüzde 16 oranında artırarak 3,081 milyon TL’ye çıkaran Avea, numara taşmada ise; net 626 bin kişilik abone kazanımı ile 2011’i en yakın rakibinden yaklaşık iki kat fazla abone kazanarak lider olarak kapattı. Abone pazar payını en çok artıran operatör olan Avea, gelir pazar payını da artıran tek operatör oldu.

BTK verilerine göre Avea, 2011 yılında faturalı abone sayısında yüzde 20, toplam abonede yüzde 10 büyüme gerçekleştirdi.

Fransa’dan sonra en çok Türkiye, Türkiye’de de Avea konuşturuyor

BTK’nın 2011 yılı dördüncü çeyrek pazar verileri raporuna göre, abone başına aylık ortalama kullanım sürelerinde (MoU) Aralık 2011 itibariyle Avea, 322 dakika ile en yakın rakibini 12 dakika ile geride bıraktı.

BTK verilerine göre ülkeler bazında MoU’da liderliği 279 dakika ortalama aylık mobil kullanım süresi ile Fransa aldı. Fransa’yı 261 dakika ile Türkiye, sonrasında ise sırasıyla İrlanda, Norveç, İsveç, Avusturya ve İngiltere takip etti.

Bu oranlar ile Fransızlardan sonra en çok konuşan ülke Türkiye olurken, Türkiye’de en çok konuşturan operatör ise Avea oldu.

Bilgi İçin: avea.com.tr
              facebook.com/avea
              twitter.com/avea
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Numara Taşımanın Lideri Avea”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    20 tl’ye olan her yöne 500 dakika 1000 sms 1 gb internet paketi muhteşem bir şey yarın bende avea’ya geçiyorum turkcell’den bakalım 3 ay denicez turkcell’de kalsam avedaki tarifeye göre 50 TL ile sahip olucam hemde her yöne 300 dakika vericek avea 500 veriyor ben 1 yıl boyunca tereddüt yaşadım akıllı telefonu yoğun olarak kulandığım içi 3g’de lazım oluyor ee bu konuda lider olan turkcell’den vazgeçmek zor oldu

  2. SDN Okuru dedi ki:

    avea kullanıyorum mutluyum.

" Numara Taşımanın Lideri Avea konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Numara Taşımanın Lideri Avea ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Numara Taşımanın Lideri Avea ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "