Okunma

Nvidia %60 Zarar Etti


11 Şubat 2009 Çarşamba 13:09
Nvidia %60 Zarar Etti
Küresel mali kriz herkesi vuruyor. Sonunda Nvidia’da bu krizden etkilendiğini açıkladı. Buna en iyi örnek geçen senenin son çeyreğinde yaptığı 1,2 Milyar dolarlık ciro’nun bu sene 481,1 milyon dolara inmesi. Bu %60’lık bir düşüş anlamına geliyor.

Para Para Para

Nvidia geçen sene 257 milyon dolarlık bir net kazanç sağladı. Bu kazanç, hisse başına  0,2 dolarlık bir değere karşılık geliyordu.  Bu senenin verilerine göre (Ekim 08-Ocak 09) aynı dönemde sadece 109 milyon dolarlık net gelir elde edildi.  Yani hisse başına değer 0,18 Dolar’a düşmüş durumda.

Nvidia bundan sonra bazı kısıtlamalara gideceğini söylüyor

Nvidia, Ocak ayında 538 milyon dolarlık ciro hedefini 449 milyon dolara düşürdüğünü açıklamıştı. Nvidia, 2010 yılındaki hedefi konusunda ise herhangi bir şey söylememeyi tercih ediyor. Fakat bilinen şu var ki, şirkete yapılacak yatırımlar tüm hızla sürecek. Bunun için bazı kısıtlamalara gidilmesi gerekse bile.

::
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Nvidia %60 Zarar Etti”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ucuz versinler hemen alalım bi ekran kartı 600$ olacağına 300 400 olsun alalım yenileyelim hep. yeniyi 600$a alsak ertesi sene oluyor 300 400$ yazık

" Nvidia %60 Zarar Etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia %60 Zarar Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia %60 Zarar Etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "