Okunma

Nvidia 40 Nanometre İçin Bastırıyor


24 Mayıs 2009 Pazar 09:42
Nvidia 40 Nanometre İçin Bastırıyor

Nvidia’nın yeni grafik işlemcisi planlarına yetişmeye çalışan üreticiler çalışmaya devam ediyor. daha fazla 40 nanometre talebini üreticilere ileten Nvidia başta TSMC olmak üzere Uzak Doğulu silikon devlerine siparişleri geçmeye devam ediyor. 40 nanometre konusunda AMD’ye cevap vermek isteyen firma bir sonraki adımı da planlamış durumda.

Sonraki Adım Ne?

Intel’in işlemcilerde “ara kademe” olduğu için kullanmayacağını söylediği 28 nanometre teknolojisi görünüşe göre grafik işlemcilerde kendisini gösterecek. Zira Nvidia şimdiden üreticilere 28 nanometre planları için hazırlık yapmalarını söylemiş durumda. Planlara göre Nvidia 2010’un başında 28 nanometreye geçiş yapacak.

:: ATI bunun gerisinde kalır mı?

Bilgi için: Nvidia

 
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia 40 Nanometre İçin Bastırıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia 40 Nanometre İçin Bastırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia 40 Nanometre İçin Bastırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "