Okunma

NVIDIA CEO’sundan Çarpıcı Kehanet!


12 Kasım 2010 Cuma 08:45
NVIDIA CEO’sundan Çarpıcı Kehanet!

NVIDIA için işler eskisi kadar iyi gitmiyor. 2010’nun üçüncü çeyreğinde, önceki yılın aynı dönemine göre, şirketin karı 110 milyon dolardan 85 milyon dolar seviyesine geriledi. Gelirler de bu düşüşten nasibini aldı ve 903 milyon dolardan, 844 milyon dolara düşüş gerçekleşti. Bunda da en büyük pay, ezeli rakip ATI-AMD ortaklığının güçlendikçe güçlenmesi oldu.

 

                                            Jen-Hsun Huang

Firmanın CEO’su Jen-Hsun Huang, şimdi umutlarını “tablet bilgisayar” sektörüne bağlamış durumda. Ünlü CEO, “NVIDIA Tegra II ve Android OS ile donanmış onlarca tablet bilgisayarın piyasaya çıkmasına sayılı gün kaldı. 2011 yılında bu yeni aile, bilişim dünyasını ele geçirecek. Tablet bilgisayar sektörü şahlanacak ve bunda, bizim de büyük payımız olacak. Tegra II ile silahlanmış Android tabletler, iPad’ın başaramadığı pek çok şeyi başaracak.” diyerek, Apple’a da laf atmış oldu.

:: Jen-Hsun Huang’a katılıyor musunuz? Tegra II-Android ikilisi iPad’i mağlup edebilir mi?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NVIDIA CEO’sundan Çarpıcı Kehanet! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NVIDIA CEO’sundan Çarpıcı Kehanet! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NVIDIA CEO’sundan Çarpıcı Kehanet! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "