Okunma

NVIDIA Çift GPU’lu Kartını Bekletiyor


22 Kasım 2010 Pazartesi 08:50
NVIDIA Çift GPU’lu Kartını Bekletiyor

GeForce GTX 580 ile olumlu tepkiler alan NVIDIA bu kartta kullandığı GF110 grafik işlemcisinden iki adet bulunacak modelini ise beklemeye aldı. (NVIDIA’dan Oyunculara Özel Site)

Gelen bilgilere göre, NVIDIA ve üreticiler çift GPU’lu yeni nesil kartı yıl sonundan önce piyasaya sürmeye hazır.

 

 

GTX 580’de GF110 adlı grafik işlemci bulunuyor

 

Antilles’den Sonra

Ancak NVIDIA, henüz kartı çıkarmayı düşünmüyor. AMD’nin çift grafik işlemcili Antilles kod adlı kartını piyasaya sürmesini bekleyen NVIDIA, bu kart çıktıktan sonra kendi kartıyla liderlik koltuğuna oturmayı planlıyor.

Bu sebeple çift GPU’lu modelin 2011’in ilk çeyreğine bırakıldığı belirtiliyor. NVIDIA’nın bu kartın haricinde GTX 570 ve GTX 560 modellerini de hazırladığı iddia ediliyor.

 

:: Sizce NVIDIA’nın bu stratejisi başarılı olur mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NVIDIA Çift GPU’lu Kartını Bekletiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NVIDIA Çift GPU’lu Kartını Bekletiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NVIDIA Çift GPU’lu Kartını Bekletiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "