Okunma

NVIDIA CUDA Eğitimi Ses Getirdi


08 Temmuz 2011 Cuma 12:25
NVIDIA CUDA Eğitimi Ses Getirdi

NVIDIA’nın CUDA yazılım platformu paralel işlemlerin yoğun bir şekilde kullanıldığı süper bilgisayarlar başta olmak üzere birçok farklı alanda kullanılıyor. Öyle ki CUDA artık üniversitelerde ders olarak okutulmaya bile başlandı.

NVIDIA’nın CUDA ekibinde bir Türkün olduğunu biliyor muydunuz? CUDA yazılım ekibinden Elif Albuz, ABD’deki NVIDIA merkezinde çalışıyor. Yaz tatilini ülkesinde geçiren Elif Albuz, bu süreyi de aktif bir şekilde geçirmek için İstanbul Teknik Üniversite‘sinde 4 günlük bir CUDA eğitimi verdi.

CUDA eğitimi İTÜ’de verildi

Büyük İlgi Gördü

Farklı üniversitelerden toplam 60 araştırmacının yatıldığı seminer yurt dışında da büyük ilgi gördü. İTÜ‘de gerçekleşen eğitimden görüntüler NVIDIA‘nın resmi blog sayfasında da yayınlandı. Eğitimden bazı görüntüleri buraya tıklayarak görebilirsiniz.

:: NVIDIA CUDA hakkında eğitim almak ister misiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “NVIDIA CUDA Eğitimi Ses Getirdi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    way be cuda üniversiteler için bir nimet farkındaysalar tabi

" NVIDIA CUDA Eğitimi Ses Getirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NVIDIA CUDA Eğitimi Ses Getirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NVIDIA CUDA Eğitimi Ses Getirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "