Okunma

Nvidia’dan AMD İçin Melez SLI


01 Ocak 2008 Salı 22:00
Nvidia’dan AMD İçin Melez SLI
Önce nedir bu melez (hybrid) SLI olayı, ona bir açıklama yapalım: Melez SLI sistemi, hem PCI Express‘ten bağlanan ayrı bir grafik kartınız hem de tümleşik bir Nvidia grafik işlemciniz varsa kullanabileceğiniz,  tümleşik grafik işlemcisinin ağabeyine yardım ettiği asimetrik bir çok işlemcili grafik işleme sistemi. Aslında daha uzun cümleler kurabiliyoruz ama, burada sunup okurumuzu hayattan bezdirmek istemiyoruz. Esas konuya, AMD işlemciler için gelecek olan yongalara bakalım.

Yeni Yongalar

MCP78S tabanlı olacak GeForce 8200, 16x PCI Express veriyolu bulunuyor; dolayısıyla tek başına SLI desteklemesi zaten biraz zor. Bunun belki bir telafisi olarak melez SLI sistemi bu yongada bulunacak. Ardından ise birkaç yonga daha görülecek ve bu yeni yongalar nForce 7 serisi olarak adlandırılacak.

Bilgi için: Nvidia
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia’dan AMD İçin Melez SLI konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia’dan AMD İçin Melez SLI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia’dan AMD İçin Melez SLI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "