Okunma

Nvidia, Dell ve HP’ye Dava Açıldı


01 Ekim 2008 Çarşamba 21:17
Nvidia, Dell ve HP’ye Dava Açıldı

Nvidia tarafından üretilen ve aşırı yük altında sapıtma eğilimine sahip olan grafik işlemcileri ve sistem yongaları konusunda sular durulmuyor. ABD‘de açılan iki tane kolektif davanın bir tanesinde Nvidia, HP ve Dell, ürünlerle ilgili yeterli destek ve onarım imkanları sağlayamamaları sebebiyle suçlanırken diğerinde ise Nvidia’nın tepe yöneticileri Jen-Hsun Huang ve Marvin Burkett, yanlış yönlendirici açıklamalar yaptıkları gerekçesiyle davalı durumdalar.

Davalar Neden Açıldı?

Nvidia‘nın yöneticilerine karşı açılan davada konu aslında olukça net. Davalı taraf, yöneticilerin, hatalı olduğu bilinen ürünlerle ilgili net olmayan açıklamalar yapmak. Diğer dava ise aslında biraz daha müspet. Çünkü, sistemlerinde arızalı olabilecek Nvidia yongaları barındıran Dell ve HP, kullanıcılara gerçek bir çözüm sunmadan sadece fanların daha hızlı dönmesini sağlayan BIOS güncellemeleri yayınlayarak durumu bir anlamda geçiştirmeye çalışmış durumdalar.

          :: Üreticiler bu davalardan zarar görür mü?

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net




yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia, Dell ve HP’ye Dava Açıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia, Dell ve HP’ye Dava Açıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia, Dell ve HP’ye Dava Açıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "