NVIDIA DLSS 2.1 teknolojisi detayları belli oldu!


03 Eylül 2020 Perşembe 19:30
NVIDIA DLSS 2.1 teknolojisi detayları belli oldu!

NVIDIA’nın birkaç güne önce tanıttığı yeni ekran kartlarının yanında bazı önemli teknolojilerde ortaya çıktı. Bu teknolojilerden bir tanesi de daha önce hayatımıza giren DLSS teknolojisinin yeni sürümüydü. NVIDIA DLSS 2.1 teknolojisi beraberinde neler getirecek? İşte detaylar…

NVIDIA DLSS 2.1 teknolojisi 8K için tasarlandı!

NVIDIA’nın RTX 3070, RTX 3080 ve RTX 3090 model ekran kartlarını tanıtmasıyla birlikte birçok farklı teknolojik özellik ve yenilik de ortaya çıktı. Bu teknolojilerden biri de NVIDIA DLSS teknolojinin geliştirilmiş sürümü oldu.

nvıdıa diss 2.1

NVIDIA’nın açıklamalarına göre DLSS 2.1, 8K çözünürlükte oyun oynamak için ultra performans modu getirecek. 9x ölçeklendirme seçeceği sayesinde RTX 3090’da 8K çözünürlükte oyun deneyim sunacağı iddia ediliyor.

Tüm bunların yanı sıra DLSS 2.1, VR yani sanal gerçeklik başlıkları ve uygulamaları için de gelecek. Ayrıca DLSS 2.1 teknolojisi, dinamik çözünürlük desteğini de kullanıcılarına sunacak.

NVIDIA DLSS teknolojisi ne işe yarar?

Çizilen objelerin köşe yumuşatma tekniği sırasında, devreye giren bir teknoloji. Ekran kartı çizimleri gerçekleştirirken köşe yumuşatma özelliği olmadan çiziyor ve ardından RTX ekran kartlarında bulunan Sensör çekirdekleri devreye girerek öğrenme ağları sayesinde yüksek çözünürlük ve köşe yumuşatmayı aktif hale getiriyor. Sonuç olarak, daha yüksek FPS ve daha kaliteli köşe yumuşatma ortaya çıkıyor.

NVIDIA’nın yeni DLSS teknolojisi hakkı da siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Ekran kartında şuan amd çok çok zor bir şekilde nvdia’ya yetişebilir ama imkansıza yakın. Bu kadar gelişmiş bir teknoloji ve mükemmel kartlar ayrıca 3070 gibi bence orta fiyatlı ama erişilebilir güçlü bir karta rakip çıkartması mucize. Sözde 2080 ti için rakip çıkartacaktı ama nvidia için sürekli söylenen bir söz var, elinde gelişmiş teknolojiler hep var ama zamanı gelince rakip 1 adım atıyor ama nvidia 3 adım atıyor. İstese 3080 tepe kart bile olabilirdi ama 3090 her ne kadar bizim ülkemiz için ütopik rakam olsa bile dünyada çoğu yerde oyuncu veya meraklıları için bize 3070 nasıl eh işte alınabilir deniyorsa onlar içinde 3090 aynısı. Harcamalarını teknolojiye yatıranlar için 3070 çerezlik gibi bu fiyata. Ama işlemci denilince mükemmel olmasa bile bizim ülkemize benzer ülkeler için hatta bazı meraklıları için amd hala mükemmel

" NVIDIA DLSS 2.1 teknolojisi detayları belli oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NVIDIA DLSS 2.1 teknolojisi detayları belli oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NVIDIA DLSS 2.1 teknolojisi detayları belli oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  2. 2 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  3. 3 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  4. 4 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  5. 5 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  6. 6 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  7. 7 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  8. 8 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  9. 9 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  10. 10 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi