Okunma

NVIDIA, Fermi’den Sonrasını Anlattı


23 Eylül 2010 Perşembe 07:00
NVIDIA, Fermi’den Sonrasını Anlattı

NVIDIA CEO’su Jen-Hsun Huang, düzenlenen GPU Teknolojileri Konferansı’nda şirketin gelecek planlarını açıkladı.

Yayınlanan yol haritasında, Fermi’den sonra gelecek grafik işlemci mimarilerinin isimleri ve piyasaya sürüleceği tarihler yer alıyor.

 

Fermi’den sonra Kepler ve Maxwell gelecek

 

Kepler ve Maxwell

Buna göre NVIDIA, 2011′de Kepler adını verdiği yeni nesil grafik işlemcilerini piyasaya sürecek. 28 nm süreci ile üretilecek olan Kepler’in harcadığı güç başına verdiği performans konusunda Fermi’den en az 3 kat daha iyi olacağı iddia ediliyor.

2013′te kullanıma sunulacak Maxwell kod adlı grafik işlemcilerin 22 nm mimarisine sahip olacağı iddia ediliyor. Grafiğe bakıldığında, Maxwell’in watt başına performansta Fermi’den 8 kat daha iyi olacağı gözüküyor.

:: NVIDIA’nın yeni nesil GPU’larından beklentileriniz neler?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NVIDIA, Fermi’den Sonrasını Anlattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NVIDIA, Fermi’den Sonrasını Anlattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NVIDIA, Fermi’den Sonrasını Anlattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "