Okunma

Nvidia, GPU Girişim Programını Başlattı


11 Mart 2009 Çarşamba 12:16
Nvidia, GPU Girişim Programını Başlattı

GPU girişim programı, sözü edilen başlangıç şirketlerini belirleme, destekleme ve yatırım yapma amacını güden küresel bir inisiyatif. Nvidia ayrıca GPU girişim bölgesi adında yeni bir internet sitesini de açtığını duyurdu. GPU girişim ekosistemindeki kişiler tarafında geliştirilmekte olan yaratıcı GPU uygulamaları bu sitede isteyen herkese açık olacak.

GPU girişim programıyla Nvidia, üç boyutlu arabirimler, bilimsel keşifler, finansal analiz, sabit görüntü ve video geliştirme gibi hemen her alana yönelik hem profesyonel hem de tüketici amaçlı uygulamada GPU kullanan şirketleri değerlendirmeyi amaçlıyor. 500 binden 5 milyon Amerikan dolarına kadar değişik büyüklerde olması beklenen yatırımlar birlikte geliştirme pazarlama dağıtım ve diğer faaliyetleri kapsayan stratejik ortaklıklar olacak.

Nvidia aralarında Keyhole Corporation (Google Earth için Google tarafından satın alınan firma), MotionDSP, Right Hemisphere,  Mental Images (NVIDIA tarafından satın alınan firma) ve Acceleware’in bulunduğu birçok başarılı başlangıç firmasına yatırım yaptı.  Bu firmalar, 2009 sonbaharında yenisi düzenlenecek NVIDIA’nın 2008 yılı yükselen şirketler zirvesinde yer alan yatırım ve teknik cemiyetindeki 60 yeni başlangıç firmasıyla benzerlikler gösteriyorlar.

Yükselen şirketler zirvesine iş planı göndermek veya katılımcı olmak isteyen ilgili kişilerin daha fazla bilgi için [email protected] adresine elektronik posta göndermesi veya www.nvidia.com/gpuventures bağlantısıyla GPU girişim bölgesi internet adresini ziyaret etmesi yeterli.

:: Çalıştığınız şirket bu programa katılabilir mi?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia, GPU Girişim Programını Başlattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia, GPU Girişim Programını Başlattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia, GPU Girişim Programını Başlattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "