Okunma

ION’a Point of View Dopingi


07 Mayıs 2009 Perşembe 13:30
ION’a Point of View Dopingi

Teknik yeterlilikler anlamında Intel’e ciddi şekilde rakip olabileceğini kanıtlayan Nvidia’nın ION platformu, çeşitli şekillerde kullanıcılara sunulmaya başlıyor. Anakarta tümleşik bir Intel Atom işlemciyle gelen ve Nvidia’nın GeForce 9300 benzeri bir grafik yongasına sahip olan ION sistemlerine ciddi bir oyuncu da Point of View tarafından sunuluyor. Point of View’un sunduğu anakart üzerinde diğerlerinden farklı olarak bir de 16x PCI Express veriyolu var.


Görsel Fudzilla’dan alınmıştır

16 yollu PCI Express yuvası demek, bu sisteme ayrıca bir ekran kartı takabilirsiniz demektir. Her ne kadar Nvidia‘nın tümleşik çözümü giriş seviyesinde yeterli bir performans sağlasa da ekran kartıyla daha da ileri seviye oyunları Atom’lu bu sistemde oynayabilirsiniz. Tabii ki birçok noktada işlemci, ekran kartının altında ezilecektir.

Arka panele baktığımızda üründe HDMI, D-Sub ve DVI görüntü bağlantılarını görebiliyoruz. Ayrıca optik ses çıkışı ince bir ayrıntı. Anakartn üzerinde ise 4 SATA yuvası ve dizüstü bilgisayarlarda kullanlan bellekler için yuvalar bulunuyor.

:: Atom işlemciye bağımsız ekran kartı olur mu?

Bilgi için: Point of View

 

 

 
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ION’a Point of View Dopingi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ION’a Point of View Dopingi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ION’a Point of View Dopingi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "