Okunma

Nvidia Kime Üretim Yapacak?


20 Ağustos 2009 Perşembe 13:21
Nvidia Kime Üretim Yapacak?

Yeni çıkacak mobil platformlar Intel’in Core 2 ve Nehalem serisi işlemcilerini kullanacak. Bu güne kadar Nvidia’nın yeni çıkaracağı yonga setleri hakkındaki bilgilerimiz bu kadardı. Bu gün gelen bir haber ise tüm düşüncelerimizi yıktı. Çünkü haber Nvidia‘nın AMD için çalıştığını söylüyor. Daha önceki haberlerimizde olduğu gibi Nvidia MCP89, MCP99 platformlarını Intel için üretecek. MCP85 platformunu ise AMD işlemciler için üretiyormuş. AMD için geliştirilen yeni platform MCP85‘in çıkış tarihi de ertelenmiş. Sürekli Intel ağırlıklı bir üretim yapan firmanın AMD’ye üretim yaparken sorunlar yaşaması normal.


Diğer iki yonga seti MCP89 ve MCP99‘un çıkış tarihlerinde ise henüz bir sıkıntı yok. MCP89 Core 2 işlemciler ile uyumlu olacak. MCP99 ise Nehalem işlemcilere hayat verecek. Hali hazırda piyasada olan GeForce 9400M yongası da evrim geçirmeden Apple ürünlerine entegre edilecek. Yapılan haberlere bakılırsa Nvidia önümüzdeki yılın dördüncü çeyreğinde bu üç yonga setini piyasaya sürecek.

:: Nvidia’nın mobil platformları hakkındaki görüşlerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia Kime Üretim Yapacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia Kime Üretim Yapacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia Kime Üretim Yapacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "