Nvidia’da işler normale dönmeye başladı!


16 Ağustos 2019 Cuma 18:00
Nvidia’da işler normale dönmeye başladı!

Nvidia kripto madenciliğinde duraklama dönemine girmesi ile normalleşmeye başladı. Son üç aylık mali raporunu yayınlayan Nvidia, gelirinin yüzde 17’lik artış ile 2.22 milyar dolardan, 2.58 milyar dolara yükseldiğini gözler önüne serdi.

Geçtiğimiz yılın aynı dönemde ise 3.12 milyar dolarlık bir gelir elde edilmişti. Gelirin bu kadar yükselme nedeni ise yukarıda belirttiğimiz gibi kripto para madencilerinin ekran kartlarına gösterdiği yoğun ilgi oldu.

Nvidia kripto para çılgınlığından büyük fayda sağlamıştı!

Nvidia’nın geçen yıl yayınlanan 3.12 milyar dolarlık geliri, büyük ölçüde kripto para madencilerinden geliyordu ve bu madencilerde oyun için üretilen ekran kartlarına oldukça büyük bir rağbet gösteriyorlardı.

Hatta bir dönem Türkiye ve bazı Avrupa ülkelerinde belirli model ekran kartları bulmak zorlaşmıştı, bulunsa da etiket fiyatından daha yüksek meblağlar isteniyordu, bir nevi ekran kartı karaborsası oluşmuştu. Daha sonra üreticiler, kripto madencilik için özel ekran kartları üreteceklerini açıklamıştı. Bu sayede piyasa bir süre sonra rahatlamıştı.

Ancak, Nvidia gelirlerindeki patlama kısa sürdü. Kripto para fiyatları düştü ve yıl sonunda madencilerin talepleri azaldı. Nvidia Kasım 2018‘de, bir rapor yayınladı ve kripto para  madenciliğinde düşüş olacağını öngördü.

Buna rağmen ekran kartı satışları Nvidia’nın karının büyük bölümünü yani yüzde 81’ini oluşturuyor. Nvidia, Masaüstü GPU‘larında düşüş yaşarken, bu çeyrekte büyümesindeki asıl katkının dizüstü bilgisayar GPU‘larından geldiğini açıkladı.

Nvidia’nın hisselerinde düşüş yerine artış gerçekleşti. Hisse başına 0.64 dolar‘dan 0,90 Dolar‘a yükseldi ve bu yüzde 41 artış anlamına geliyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia’da işler normale dönmeye başladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia’da işler normale dönmeye başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia’da işler normale dönmeye başladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  2. 2 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  3. 3 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  4. 4 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  5. 5 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  6. 6 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  7. 7 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  8. 8 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  9. 9 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  10. 10 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG