NVIDIA’nın oyun yayını sistemi Android’e geliyor


20 Ağustos 2019 Salı 07:00
NVIDIA’nın oyun yayını sistemi Android’e geliyor

Konsol ve PC oyunları, yakın bir gelecekte oyuncular tarafından vazgeçilecek gibi durmuyor. Buna ek olarak, internet bağlantılarının teknolojileri geliştikçe çeşitli oyun yayınlarını takip edenlerin sayısı da artmaya devam edecek. Bu bağlamda NVIDIA da bu yolda ilerliyor.

NVIDIA oyun yayıncılığı sistemini Android‘e getiriyor

Oyun yayıncılığının yıllardır revaçta olması, büyük bir ekonomik gelir modelinin ortaya çıkmasına yol açtı. Cyberpunk 2077 gibi beklenen bir yapımın Google Stadia’da da yer alacağının duyurulması, bilgisayar ve konsol yapımlarını izlemeyi sevenleri mutlu etti.

Bulut tabanlı oyun servisi Stadia, NVIDIA’nın oyun yayını servisi GeForce NOW ile aynı mantıkta çalışıyor. Zira NVIDIA’nın RTX sunucuları, yeni nesil oyunların bulut sunucular aracılığıyla başkaları tarafından izlenmesine bir köprü olacak. Buradan hareketle Cyberpunk 2077 de bu sunuculardan yararlanabilecek.

oyun yayıncılığı

Grafik oluşturma ve geliştirme servisi olan RTX, GeForce NOW ile birlikte Android evrenine ayak basacak. Henüz tam sürümü yayımlanmayan oyun yayını sistemi, yayıncılık adına donanımı olmayan kullanıcıların NVIDIA sunucularını kiralamasını sağlayacak.

NVIDIA’nın oyun yayını projesi, kullanıcıların çeşitli distribütörlerden PC oyunları elde etmesine aracı olacak. İlgili kullanıcılar; elde ettiği yapımlar için açtığı yayınları, kendi cihazı vasıtasıyla, tüm dünya ile paylaşabilecek.

Nvidia oyun yayını

Kullanıcılar, şimdiye kadar, toplam 30 milyon saatlik oyun yayını yaptılar. Bu 30 milyon saatin içerisinde PC, Mac ve NVIDIA Shield yer alıyor. Böylesine büyük bir pastadan daha çok pay kapmak isteyen şirket, Android kullanıcılarını da kendisine çekmek istiyor.

NVIDIA ile Android, bir beta testi aracılığıyla çalışmalara başlayacak. Teknoloji şirketi, Android kullanıcılarının bir Bluetooth kontrolcüsü kullanmasını tavsiye ediyor çünkü dokunmatik tabanlı kontrolcüler PC oyunlarının büyük çoğunluğu tarafından desteklenmiyor.

Nvidia RTX

NVIDIA, RTX sunucularını bugün itibari ile Kuzey Kaliforniya’da ve Almanya’da aktif etmeye başladı. Bunun bir başlangıç olduğunu belirten firma, daha fazla yerde sunucu açacak. GeForce NOW, 2019’un sohbaharında Android kullanıcıları ile buluşacak.

Bu sunucular aynı zamanda oyun oynama amacı dışında da kullanılacak. Bu yıl içerisinde tanıtılması beklenen GeForce NOW sisteminin beta testine katılmayı arzuluyorsanız “buradan” bekleme listesine kayıt olabilirsiniz.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “NVIDIA’nın oyun yayını sistemi Android’e geliyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bende var

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  arab olayım

" NVIDIA’nın oyun yayını sistemi Android’e geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NVIDIA’nın oyun yayını sistemi Android’e geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NVIDIA’nın oyun yayını sistemi Android’e geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 2. 2 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 3. 3 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 4. 4 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 5. 5 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 6. 6 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 7. 7 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 8. 8 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 9. 9 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 10. 10 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!