Okunma

NVIDIA Robot Teknolojisine Destek Verecek


25 Eylül 2010 Cumartesi 12:00
NVIDIA Robot Teknolojisine Destek Verecek

NVIDIA bugün robotbilim, otomotiv, tıp, tüketim, güvenlik, üretim ve araştırma alanları için gelişmiş uygulamalar geliştirmede kullanılan popüler Computer Vision kitaplığı OpenCV için CUDA desteğini duyurdu. (Fermi’den Sonra Ne Var?)

Binlerce geliştirici ve bugüne kadar iki milyonun üzerinde program yükleme ile OpenCV, büyük birçoğu güçlü gerçek zamanlı performans gerektiren hesaplama yoğun ve güçlü uygulamaların geliştirilmesi için popüler bir Computer Vision kitaplığıdır.

 

OpenCV kitaplığı birçok farklı alanda kullanılıyor

 

GPU ile CPU Farkı

Örneğin, yeni OpenCV derinlik hesaplama motoru, eşdeğer CPU uygulamasına göre GPU hızlandırma ile 5-10 kat daha hızlı performans sunar.

Birçok yaygın ve güçlü fonksiyon için CUDA GPU’lu OpenCV’nin ilk sürümünün 2011 baharında piyasaya çıkması bekleniyor. Bazı GPU-etkinleştirilmiş OpenCV fonksiyonelliği şu anda OpenCV kaynak kod havuzunda mevcut.

:: GPU üzerinden programlamanın geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “NVIDIA Robot Teknolojisine Destek Verecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    robotdan çok güvenlik kameralarında nesne algılama teknolojilerinde etkili olacaktır.

    fakat microsoft bunu zaten kinect ile yaptı

" NVIDIA Robot Teknolojisine Destek Verecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NVIDIA Robot Teknolojisine Destek Verecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NVIDIA Robot Teknolojisine Destek Verecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "