Okunma

NVIDIA sanal gerçeklik platformunu tanıttı!


16 Ekim 2017 Pazartesi 21:00
NVIDIA sanal gerçeklik platformunu tanıttı!

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojileri ile NVIDIA yenilikçi girişimlerine devam ediliyor. NVIDIA geçtiğimiz günlerde artırılmış ve sanal gerçeklik destekli teknolojisini kapsamlı bir şekilde entegre eden, gerçek bir tasarım laboratuvarı olan Holodeck VR platformunu tanıttı.

Sanal gerçeklik laboratuvarı: Holodeck VR

Sanal gerçeklik teknolojilerine ağırlık veren NVIDIA çok kullanıcılı işbirliği, fotogerçekçi grafikler ve gerçek dünya koşullarını içeren platformunu tanıttı. Holodeck platformu, Epic Games’in Unreal Engine 4 ve VRWorks, DesignWorks ve Game Works paketlerinin versiyonlarına dayanarak hazırlanan melez bir platform.

NVIDIA’nın yeni platformu ile tasarımcılar robotlar, insanlar ve nesneler modellenebilecek ve gerçek zamanlı etkileşime geçebilecek. Tüketici değil, üretici merkezli bu yaklaşım ile özellikle sanayide birçok üretim merkezi modellenebilecek. Daha sonra sanal model üzerinde yapılacak incelemeler ile gerekli fizibilite çalışmaları yapılabilecek.

sanal gerçeklik

Bilişsel hesaplama, yapay zeka ve derin öğrenmeye dayanan akıllı uygulamalar, tüketicilerin ve işletmelerin nasıl çalıştıklarını gösteren önemli bir teknoloji dalgası. Teknolojiyi oyun, eğlence, spor ve seyahat alanlarında VR’a öncelik eden NVIDIA hem tüketicilere hem üreticilere hitap ediyor.

NVIDIA’ nın VR platformu hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “NVIDIA sanal gerçeklik platformunu tanıttı!”

  1. Kerim dedi ki:

    Ilgincmis. Ama sanal gerceklige daha iyi bir isim bulunmasi gerek. Sanal ve gercek ikisi ayni cumlede garip duruyor bana gore.

" NVIDIA sanal gerçeklik platformunu tanıttı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NVIDIA sanal gerçeklik platformunu tanıttı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NVIDIA sanal gerçeklik platformunu tanıttı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "